BREAKING NEWS

Behind the scenes of the divorce, here's how Monika Kryemadhi made the "hole" in SPAK Ilir Meta, from luxury trips around Europe, expenses for aesthetic services, to conversations on her cell phone where bargains were made with ministers, directors and...

Behind the scenes of the divorce, here's how Monika Kryemadhi made the
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta risks up to 15 years in prison, how will the wealth that has passed in the name of his mother-in-law, brother-in-law and father sink him, in the end they will seize all his money, the character who denounced him to SPAK discloses the latest i...

Ilir Meta risks up to 15 years in prison, how will the wealth that has passed in
x
BREAKING NEWS

The High State Control reveals Belinda Balluku's plane tickets and per diems abroad, there is no document for the deputy prime minister that proves her official meetings for which international trips were made

The High State Control reveals Belinda Balluku's plane tickets and per
x
BREAKING NEWS

OLAF sinks Frida Krifca and the management chain of AZHBR, this is the corrupt scheme they used to steal agricultural funds, from fake contracts, to applicants who pay a high percentage to win, this is how money was stolen with consulting companies, fu...

OLAF sinks Frida Krifca and the management chain of AZHBR, this is the corrupt
x
BREAKING NEWS

SPAK has disturbed the sleep of the untouchables of politics, special prosecutors are in danger because of the Rama-Berisha deal, Lulzim Basha reacts strongly and reveals what he will do if the Supreme Court does not decide on the stamp of the DP befor...

SPAK has disturbed the sleep of the untouchables of politics, special
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi sheds light on the strong behind-the-scenes: Here's the scheme that Ilir Meta is using to escape from the arrest of SPAK, just as he did with the video of Dritan Prifti

Brizida Gjikondi sheds light on the strong behind-the-scenes: Here's the
x
BREAKING NEWS

The lawyer Romeo Kara is shocked: Operation 'Metamorfoza' was specially made by SPAK to go to Ilir Meta, very soon we will have communication of charges, this is why the doors of the asylum have been closed to the former president, they will bring him ...

The lawyer Romeo Kara is shocked: Operation 'Metamorfoza' was
x
BREAKING NEWS

Movement in the government of Edi Rama, Blendi Klosi towards the post of deputy prime minister and head of the district of Tirana, Gjiknuri leaves Elbasan, Blendi Çuçi goes to Fier, this is what is expected to happen within the SP

Movement in the government of Edi Rama, Blendi Klosi towards the post of deputy
x

Gossip

Massimiliano comes to Albania, the actor's manager reveals the reason why he refused to face Heidi Baçin in BBV

Massimiliano comes to Albania, the actor's manager reveals the reason why

Since becoming part of "Big Brother", Heidi Baçi came with a story that shocked Italy. Her story with Massimiliano Varrese made her grab the attention of the public. The reason was her father, when he entered the house to take her out. But as the trip to Italy lasted about 45 days, in Albania Heidi is seen as one of the contenders for the victory, but it seems that the history of Italy has haunted her.

Often what happened between her and the artist Massimiliano Varrese has become part of the house. More and more often, in recent weeks it has been said that the Italian artist would be invited to a showdown with Heidi, to show his side of the story. But such a thing not only did not happen, but also will not happen. Starting from the constant media noise, Massimiliano himself reacted on his social networks.

The artist says that he has received an invitation to come to Albania, even for a confrontation in "Big Brother", but such a thing will not happen.

"I have been invited by three shows, even by 'Big Brother', but not for a confrontation. Based on the great interest of all of you who have written to me, I will come to Albania but to play my music, not for confrontation. I can't come now, but I will come after May 30, to sing my new song. Thank you so much for all the support. I would also go to 'Big Brother', but no showdown, just to sing. I take the opportunity to wish the contestants of 'Big Brother' success for their finals", said the Italian artist, thus revealing that for him the story with Heidi was closed and he has no intention of ever talking to her.

"Panorama Plus" communicated with the artist's manager, where he asked for more details from this development. Carmen said that Massimiliano is focused on his career and no longer talks about what happened in "Grande Fratello".

"Massimiliano will no longer be part of this story. For him, 'Grande Fratello' is over' and the stories inside. Now he is busy with his career, he just released a new song and he is very busy with his artistic career. Many have written to him from Albania, he has received a lot of love from you, but he prefers to stay away from this story. He hasn't talked to anyone even here in Italy and he won't talk about what happened there either," said the artist's manager.

Heidi Baçi u bë e njohur me pjesëmarrjen e saj në “Grande Fratello” Itali, ku u pa mjaft e afërt me aktorin disa vite më të madh se ajo, Massimiliano Varrese. Pas vizitës së bujshme të babait të saj, Genti, të cilit nuk i pëlqente afërsia me aktorin, konkurrentja doli nga shtëpia, duke vazhduar më pas eksperiencën e saj në “Big Brother VIP” në Shqipëri. Së fundmi Meriton Mjekiqi e ka pyetur Heidin për deklaratën e Massimilianos se do të përplaset me konkurrenten në “BBV”. Banorja hezitoi të përgjigjet sepse tha se avokati i saj i ka thënë që mos të flasë, pasi janë gjëra ligjore.

“Problemi është që unë kam pasur përplasje, debate, zënka me të, që ka zgjatur edhe pasi dola nga shtëpia”, – tha Heidi.

“Janë probleme mes meje dhe televizionit italian. Ka të bëjë me daljen time. Dola sepse më erdhi babi, u bë kauzë”, – vazhdoi ajo, megjithëse Meritoni ishte dyshues në gjërat që po i tregonte banorja. “Kam të drejtën të mos flas”, – tha Hedi duke mos treguar më shumë, sepse sipas saj, tashmë publiku e di të vërtetën.

Pas daljes vullnetare nga “Big Brother”, shqiptarja Heidi Baci i shkroi një letër ish-banorëve, ku shpjegonte arsyet që e shtynë të largohej. Por, Massimiliano Varrese vuri re diçka të çuditshme në dorëshkrimin e saj. Sipas tij, letra nuk është shkruar me dëshirën e saj, por ai thotë se ajo ka qenë e detyruar nga dikush. “Kam vëzhguar shkrimin e dorës dhe vura re një shkrim dore të lëkundur, i detyruar që shkonte majtas dhe jo përpara, kështu që është një person që tërhiqet, për mendimin tim e ka shkruar në një moment të emocionuar ose nuk ka mundur ta shkruajë ashtu siç do të donte”, – ka thënë ai.

ÇFARË PËRMBANTE LETRA E HEIDIT?

“Përshëndetje, pas daljes sime të papritur është e nevojshme t’ju jap disa shpjegime. Në periudhën e fundit brenda shtëpisë kam shfaqur shenja hezitimi, jam tronditur dhe dyshoj dhe prindërit e mi kanë përjetuar disa nga peripecitë e ditëve të fundit me shqetësim, veçanërisht nëna ime. Nuk mund të hyj në detaje dhe t’ju jap më shumë informacion në këtë moment, situata është ende delikate. Mund t’ju them vetëm se e kuptova gjestin e babait tim. Më vjen shumë keq që nuk munda t’ju them lamtumirë, por në atë moment ishte e vetmja gjë e duhur për të bërë. Në jetë kam prioritete dhe familja ime kishte nevojë për mua”, – shkruan ajo.

Heidi Baci vendosi ta braktisë “Tv Shoë”-n, pas një takimi me të atin, i cili shprehu zhgënjimin për marrëdhënien e saj me aktorin, Massimiliano Varrese. I pyetur se si ndihet duke e parë Heidin nga një tjetër pozicion, babai i saj u shpreh mjaft i zhgënjyer. “I shkatërruar, mami nuk të shikon më”, – tha ai.

Massimiliano Varrese's friend has said in an interview that he will sue Heidi Baci's father for defamation and defamation after he said in "Grande Fratello" that Massimiliano was too big for his daughter, and even accused him of mistreating her. For those who do not know, Heidi Baci was the Albanian who became part of "Grande Fratello" this season and left the competition in the middle at the request of her father, as he and his wife did not agree about his relationship with a from the format's competitors.

We remember that in the format "BB-Italia" she met a 47-year-old Massimiliano Varrese and began to create a romantic relationship with him, which worried her father, who in a "live" broadcast asked his daughter to leaves the house and took it with him.

"He is old and mistreats you. Come with me. I don't know you anymore and I don't see you like before. You seem like a different person to me. You cannot create a wall with one person, who has put you under pressure", - the words of the father in the live show.