BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Gossip

Cubi Metkaj pjesë e “Portokalli”? Aktorja e njohur zbulon si qëndron e vërteta

Cubi Metkaj pjesë e “Portokalli”? Aktorja e njohur zbulon si

Ajo që ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në jetën e përditshme. Në lidhje me audiencën shumë të madhe të këtij spektakli ka mendime të ndryshme. Suksesi ka kaluar kufijtë e një spektakli në ekranin e televizorit e tani jemi përballë një fenomeni social që mund të quhet edhe si “Big Brother Mania”.

E ftuar në emisionin “BBV Radio” ka qenë aktorja Cubi Metkaj, e cila së bashku me Elona Duron kanë komentuar disa nga ngjarjet më të fundit që ndodhën këto orët e fundit në shtëpinë e BBVA3.

Përveç se Jul Dedës, i cili është miku dhe kolegu i saj ndër vite, kë do të veçonte ajo si finalist?

Cubi: Përveç Julit, Juli prap domethënë. (qesh) Nuk di të them një emër. I shoh të gjithë pak a shumë aty-aty. Sa ngrihet njëri, ulet tjetri, pastaj ngrihet tjetri. 

Si u shpreh Cubi për nominimin e fundit ku u largua Graciano?

Cubi: Ai ishte nominim shumë i fortë dhe në atë nominim natyrisht që Graciano do të dilte. Nuk kishte kush të dilte tjetër…. Meritoni ndoshta u sulmua pak nga debati që pati me Ledjonën dhe kur filluan edhe e sulmuan. Nuk mund të dilte Meritoni me thënë të drejtën sepse Meritoni po bën një lojë shumë të mirë. Ka një strategji Meritoni, nuk është pa gjë. Pavarësisht se ne e shohim ndonjëherë dhe themi që pse ky po bën kështu, pse po bën ashtu, siç shkruajnë në Instagram. Graciano hyri me idenë që ‘unë do bëj namin’. Ditët që ai ishte në nominim, ai nuk ka bërë asgjë. Ne nuk e pamë atë Gracianon që sulmonte, kthehej e kundërvihej. Jo! Në ditët e nominimit ai ka ndejtur urtë.

Ku do ta shohim së shpejti Cubin? Një lajm ekskluziv vjen në “Big Brother Radio” nga aktorja, e cila ka konfimuar deri diku në mënyrë misterioze se do të jetë pjesë së spektaklit më të njohur të humorit në Shqipëri, “Portokalli”.

Cubi: Di që do të fillojë në mars. Më kanë thënë këto kolegët e mi./TAR