BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Gossip

Debati për Diola Dostin, shpërthen keq moderatorja: Akoma vazhdoni mendoni se babai...

Debati për Diola Dostin, shpërthen keq moderatorja: Akoma vazhdoni

“Ti bëke vetëm vajza” kishin thënë ata siç tregoi Diola në spektaklin e mbrëmshëm, ndërsa historia e saj personale preku shumë njerëz.

E ftuar në studio ishte Dasara Karaiskaj, Daniela Shima dhe Migena Shehaj. Sipas Dasares, Diola nuk duhet t’i tregonte këto histori dhe nuk duhej kurrësesi t’ia linte vajzat bashkëshortit.

“Nëna është si një ulkonjë që nuk duhet t’i lëshojë nga kthetrat fëmijët e saj”, tha ndër të tjera ajo, ndërsa më vonë theksoi se asnjëherë figura e nënës nuk mbushet vetëm nga prezenca e babait.

Thënë këtë, ajo lexoi një mesazh që i erdhi live nga e ëma: Në Shkodër thuhet “Babai të lë të varfër, ndërsa nëna të lë jetime”.

Mirëpo kjo deklaratë nuk u prit mirë nga Bieta, e cila pati rezerva për publikun dhe qëndrimet e Dasarës dhe Migenës në studio.

“Akoma vazhdoni mendoni se babai të lë të varfër? Keni punuar gjithë jetën ju, Dasara vetë punon, Migena bën 7 punë, ne bëjmë punë nga mëngjesi deri në darkë dhe nëna nuk e ka të gjithë mundësinë për të të mbajtur me të mira? Dhe babai nuk të likërka jetim nëse të mungon dashuria e tij? Ne kemi disa shprehje, por ka ardhur koha ti reformojmë sepse edhe gratë punojnë, por edhe baballarët punojnë dhe janë të dashur e të dhimbsur dhe nuk sjellin vetëm lekë”, tha ndër të tjera ajo.