BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Gossip

E pabesueshme, i ndodh e papritura stilistit të njohur botëror Roberto Cavalli, tronditet industria e modës

E pabesueshme, i ndodh e papritura stilistit të njohur botëror Roberto

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare stilisti i njohur italian Roberto Cavalli pas një sëmundjeje të gjatë. Ai la pas gjashtë fëmijë, duke përfshirë edhe të voglin Giorgio pak më shumë se 1 vjeç. Pranë tij orët e fundit, qëndroi, partnerja e tij Sandra.

Cavalli filloi t'i përkushtohej modës që në moshë shumë të re dhe në vitin 1970 krijoi markën e tij e cila u dallua për kreativitetin dhe ndikimin e madh në pasarela, duke përdorur gjerësisht qëndisjet dhe gëzofin. Një markë që u shit në vitin 2015 kur stilisti u tërhoq në jetën private.

Fustanet e gjatë me transparenca dhe dekolte bujare kanë shënuar një sezon të gjatë të modës ndërkombëtare. Ai kishte krijuar gjithashtu një linjë të re, Just Cavalli , e lançuar në vitin 1998. Në vitet 1910 më pas lindi divizioni Roberto Cavalli Home, i prezantuar në Salone del Mobile në 2012.

Ai lindi dhe u rrit në Firence, një qytet që e donte; gjyshi i tij, Giuseppe Rossi, ishte një piktor i famshëm Macchiaiolo, ndërsa babai i tij Giorgio u vra nga Wehrmacht në 1944, i pushkatuar në komunën e Cavriglia (Arezzo). Dizajneri kishte thënë se djali i tij i fundit u quajt Giorgio pikërisht për këtë arsye.

Ai ishte i sëmurë prej disa kohësh dhe javët e fundit gjendja e tij ishte përkeqësuar në mënyrë të pashmangshme.

 

Më të lexuarat