BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Gossip

E pengon Bora t’i kthejë përgjigje, Mario Deda 'thumbon' keq Donaldin: Sa herë që të më drejtohen mua, duhet të pyesin se çfarë...

E pengon Bora t’i kthejë përgjigje, Mario Deda

Ditën e djeshme në një emision televiziv, Donald Veshaj, ka folur për përplasjet në rrjetet sociale me Mario Dedën, vëllain e Julit, ku kanë thumbuar njëri-tjetrin me deklarata.

Donaldi dje u shpreh se ka qenë Bora Zemani ajo që e ka ndaluar dhe nuk e ka lejuar të bëjë reagimet që ai i ka menduar të duhura në ato momente, pavarësisht ngacmimeve nga ana e Marios.

Madje shprehu se “Juli bie në kundërshtim me fjalët që thotë, pasi dikur është shprehur se BBV është një program anti-vlera dhe tashmë është pjesë e këtij programi”.

Mario Deda i është kundërpërgjigjur Donaldit sot në një emision televiziv, ku shprehet se Romeon e ka komentuar pasi është i ekspozuar në një program televiziv, ndryshe nuk do kishte asnjë arsye për ta bërë.

Blendi Salaj: Ka thyer heshtjen Donaldi, ka dalë në televizor në “Fan Club” dhe të ka përmendur ty me emër.

Mario Deda: Po e pyetën, siç vazhdimisht na pyesin edhe e neve dhe ne i përgjigjemi. Komentojmë diçka që është ekspozuar në publik se përndryshe ç’arsye do kishim për të komentuar. Një këshillë ndoshta e pa kërkuar nga ana e Donaldit, do i thosha që kur i drejtohesh dikujt tjetër dhe e pyet pse? Sepse na pyesin. Unë flas për Romeon sepse është i ekspozuar në një program televizive. Atë që pretendoi ai nga ana ime që mos ta bëja, e bëri vetë dje dhe e ka bërë sa herë që i ka dalë rasti. Sqarimet i kam bërë në një story të lezetshëm për publikun për punën e lakimit të emrit të Donaldit brenda shtëpisë, ashtu siç ka vendosur Romeo Julin para një pozite imituese me një ish-lojtar të Big Brother të vitit të kaluar, ashtu e vendosi dhe Juli Romeon me një ish-lojtar të para dy viteve. Nuk ka ndonjë gjë të keqe sepse nuk tha që Donaldi është i keq, thjesht i tha që e ke imituar, siç i tha vëllai i Donaldit, Romeo që ke imituar dikë, ashtu i tha ky tjetri. As Donaldi asnjë tjetër nuk do më zërë në faj sikur e kam nisur unë një gjë. Sa herë që të më drejtohen mua, duhet të pyesin se çfarë kanë bërë ata që unë i drejtohem atyre.