BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Gossip

“E shoh si përndjekës”/ ‘Nxehen gjakrat’ në BBV, plas debati i ashpër mes Meritonit dhe Erjolës: I është bërë fytyra si shollë këpuce...

“E shoh si përndjekës”/ ‘Nxehen gjakrat’

Erjola dhe Meritoni janë përfshirë në dedate të forta gjatë ditëve të fudnit, me akuza të ndërsjellta ndaj njëri-tjetrit, por edhe në prekjen e sendeve personale.

Fillimisht Meritoni i preku arushin që i kishte lënë Ledjona, e më pas Erjola duke i prishur shtratin.

Gjatë spektaklit të sotëm, Erjola tha se sjelljae saj u ndikua nga tallja dhe provokimet e Meritonit, të cilin madje e cilësoi si përndjekës.

Një pjesë nga debati:

Erjola: Unë e di shumë mirë se ku jam dhe ia kam thënë dhe Meritonit dhe Ilnisës, kur me prekni di ta mbaj presionin por prisni t’ju prek njësoj. Përballë ka një njeri që nuk tëlë mangët asgjë. Përplasjet me të kanë qenë të vazhdueshme që prej kur kam hyrë në këtë shtëpi. Unë e shoh si provokativ, përndjekës ndaj çdo vajze në këtë shtëpi. Unë shoh Ilnisën që thotë fjalinë e parë të fundit dhe Meritoni si makiën qepëse që ndjek atë që ajo bën saj.

Meritoni: Mua më vjen për të qeshur për fjalën që thonë përndjekës. Unë këtu bëra shaka për një gjë, por pastaj t’i më preke gjërat personale. Arushi njëherë nuk ishte i joti.

Meritoni: Arushin e fëmijës nuk ia lë askujt. Ti më prek shtratin tim, ishte diçka personale.

Erjola: Kjo erdhi si pasojë e talljeve të tua. Sa herë kisha debat me Erjolën, ti më përqeshje.

Meritoni: Unë fola por ti veprove.

Erjola: Ty të është bërë fytyra shollë këpuce, asnjë fjalë nuk të prek

Meritoni: Unë nuk bie në nivelin tënd. Ti je për në kosh të plehrave.

Ilnisa: Nuk besoj se Erjola ka nevojë për gocat, i del për zot vetes. Unë ndërhyra sepse shtrati nuk preket.

Ledion Liço: Pra t’i po thua se Erjola nuk ka nevojë për mbrojtje, por Meritoni ka?

Ilnisa: Jo më vjen shumë keq, nuk është e vërtetë. Ne flemë të dy atje. Ishte dysheku ujë, të gjitha ujë. Më preku tek gjëja më private prandaj ndërhyra.

Erjola: I paralajmërova që mos e bëj, por e bëri direkt pas fjalës sime.

Rike: Unë vazhdoj të kem përplasje gjithmonë me Meritonin. Vazhdon bën provokime elementare për mua. Ai është i pari që i nis me të gjithë. Bën batuta pa lidhje. Kam ndërhyrë sepse mu duke veprim pa lidhje.  Mendoj se ilnisa ka influencë tek ai.

Françeska: Më vjen shumë keq që e shoh Meritonin në këtë sjellje si më parë. Pati një sjellje që e çoi shumë lart por më pas nisi sërish si më parë.