BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Gossip

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare këngëtarja e njohur

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare

Cat Janice, këngëtarja virale e TikTok, është ndarë nga jeta në moshën 31-vjeçare.

Këngëtarja kishte dokumentuar përvojën e saj me një formë të rrallë kanceri në platformë dhe ia kushtoi këngën e fundit djalit të saj. Me këtë këngë, ajo frymëzoi një trend viral të TikTok, që vazhdon të bëhet edhe më shumë tani pas vdekjes së saj.

Lajmin e bëri të ditur familja e artistes në llogarinë e saj në Instagram:

“Këtë mëngjes, nga shtëpia e fëmijërisë dhe e rrethuar nga familja e saj e dashur, Catherine hyri paqësisht në dritën dhe dashurinë e krijuesit të saj qiellor. Ne jemi përjetësisht mirënjohës për dashurinë që Catherine dhe familja jonë kanë marrë gjatë muajve të fundit. Cat e pa muzikën e saj të shkonte në vende që nuk e priste kurrë dhe prehet në paqen duke ditur se do të vazhdojë të sigurojë për djalin e saj përmes muzikës së saj. Kjo nuk do të ishte e mundur pa ju të gjithë.”

Janice vuante nga kanceri i sarkomës, një kancer i rrallë që zhvillohet në kocka dhe inde të buta.

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 31-vjeçare

Në TikTok, Janice dokumentoi udhëtimin e saj ndaj kancerit dhe ndau me ndjekësit se ajo së pari vuri re një gungë në qafën e saj në nëntor 2021, e cila vazhdoi të bëhej më e madhe. Në vitin 2022, u zbulua se ajo kishte kancer. Edhe pse ajo njoftoi se ishte shëruar në korrik 2022, kanceri u kthye në mushkëri këtë herë dhe ajo u shtrua në spital muajin e kaluar.

Të ardhurat nga kënga virale e Janice shkojnë për djalin e saj, një kërkesë që ajo e bëri kur mësoi se do të vdiste së shpejti.

Kënga që ajo i kushtoi të birit, Dance You Outta My Head, e publikuar më 19 janar, arriti në vendin e parë në Top 50 të TikTok Billboard dhe ishte në top 10 në tabelën Hot Dance/Electronic Songs të Billboard. Kënga është transmetuar gjithashtu në Spotify më shumë se 12 milionë herë në mbarë botën.

“I kam ndryshuar të gjitha të drejtat e këngëve të mia djalit tim, në mënyrë që ta lë pas diçka. Nuk kam shumë”, ka shkruar këngëtarja në një video të postuar në TikTok më 15 janar. Ajo u kërkoi fansave që ta ruanin paraprakisht këngën.

Në videon e saj të fundit në TikTok, Janice tha se “ka qenë gjithmonë kaq e fortë” dhe se “kalimi i javëve të fundit në pamundësi për të ecur e kishte bërë të ndihej e bllokuar. Por kjo më ndihmoi të kujtoj kur të shkoj në parajsë. Unë do të kërcej me Perëndinë dhe do të fluturoj mbi re dhe nuk mund të pres”.