BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Gossip

Çfarë ndodhi? Nuk përmbahet Robert Aliaj: Spiun është ai miu, ai këllira që kishim nëpër këmbë dhe e kemi sa herë

Çfarë ndodhi? Nuk përmbahet Robert Aliaj: Spiun është

Në emisionin “Aldo Morning Show”është diskutuar për temën “të jesh spiun, je i mirë apo i keq në sy të shoqërisë?”

Mesa duket kjo temë i ka ngjallur shumë kuriozitet artistit të njohur Robert Aliaj i cili ka telefonuar dhe ka treguar edhe histori personale në kohën e komunizmit. Ai ka treguar se është spiunuar shumë herë dhe shpesh herë përfundonte në Rajonin e Policisë kur dhunohej nga policës për shkak se këndonte.

Ai madje personat që kuptojnë se si lëvizin forcat ruse nuk i quan spiunë, por si njerëz të shërbimeve sekrete. Për të spiun ka qenë Enver Hoxha dhe jo dikush që shërben për shtetin.

Robert Aliaj: Ne jemi në përplasje me Rusinë, spiunët të cilët kuptojnë se si lëvizin forcat ruse, ata nuk janë spiunë ata janë njerëz të shërbimeve sekrete. Nuk janë spiunë, spiun me këtë konotacion që themi ne është ky miu, këllira, që kishim nëpër këmbë dhe e kemi sa herë në Shqipëri, me këtë punë merren njerëzit. Nuk mund të jesh spiun se shërben, është një detyrë shumë e vyer dhe e lartë.

Aldo: Nëse dikush telefonon policinë dhe thotë Beri po ngacmon një femër, çfarë është ky?

Robert Aliaj: Ky është spiunim me përqasje jashtëzakonisht pozitiv. Nuk do e quaja spiunim, kur ti ngacmon një femër, meriton dënimin tënd.

Aldo: Me pak fjalë nuk është se ka një përkufizim, ndarje me thikë të qartë apo jo?

Robert Aliaj: Jo ndarje me thikë është kur i bën dëm njerëzve. Edhe fjala spiunim është këllirë, qelbësirë, është jashtëqitje fare kur ti merr në qafë jetën e njerëzve dhe i fut njerëzit në sherr. Domethënë merresh me thashetheme, dëgjon çfarë thonë të tjerët, kjo është gjë e poshtër, por që të lajmërosh policinë që dikush po vjedh shtëpinë e një tjetri, po merr në qafë, po përdhunon një femër, sikush po fyen dhe ti je i pa fuqishëm ta përballosh, kjo është të lajmërosh organet kompetente që të vijnë aty dhe të venë rregull.