BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

Çfarë ndodhi? Plagoset me armë këngëtari i njohur, dyshohet se... (Emri)

Çfarë ndodhi? Plagoset me armë këngëtari i njohur,

Këngëtari Kendji Girac u gjet i plagosur me armë ditën e sotme pasi policia u thirr në një kamp udhëtarësh në Biscarrosse në bregun jugperëndimor të Francës.

Girac, i cili fitoi The Voice në 2014 me një këngë të shkruar nga xhaxhai i tij, u shtrua në spital në Bordeaux, por lëndimet nuk ishin kërcënuese për jetën, raporton AFP.

27-vjeçari, i cili që atëherë ka shitur miliona albume, u tha hetuesve se ai kishte qëlluar aksidentalisht veten ndërsa po luante një pistoletë automatike Colt 45 që kishte blerë në një dyqan mbeturinash, tha një burim.

Një pistoletë Colt u gjet pa karikatorin e saj në një shkurre pranë hyrjes së kampit, tha një burim tjetër pranë hetimit.

Një burim i tretë tha se policia nuk po përjashtonte asgjë në hetimin e tyre dhe nuk kishte marrë menjëherë në pyetje Girac.

Anëtarët e familjes së Girac shkuan në spitalin Haut-Leveque të Bordeaux, por nuk pranuan të flasin për mediat.

Girac është emri skenik i Kendji Maille. Hitet e tij janë “Color Gitano” dhe “Andalouse” (Andalucia).