BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Gossip

Çfarë po iu ndodh? “Telashe” për familjen mbretërore pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth

Çfarë po iu ndodh? “Telashe” për familjen

Familja mbretërore shpreson të qetësohet pas një incidenti që i shqetësoi ata dhe përfshiu sulmin që Mbretëresha e ndjerë Elizabeth mori në ditën e Krishtlindjes 2021.

Sipas burimeve, një burrë ishte përpjekur të dëmtonte monarken. Ky njeri pritet të dalë në gjyq pranverën e ardhshme.

Jaswant Singh Chail, u pa Krishtlindjen e kaluar në territorin e Kështjellës Windsor, ndërsa Mbretëresha e ndjerë ishte brenda rezidencës së saj. 20-vjeçari ishte i veshur me kapuç dhe maskë, ndërsa mbante një hark të armatosur.

Çfarë po iu ndodh? “Telashe” për familjen

Në aktakuzë thuhet se “më 25 dhjetor 2021 në Kështjellën Windsor, ju ishit në afërsi të Mbretëreshës. Ju keni pasur një hark të armatosur me qëllimin për ta përdorur atë për të plagosur ose frikësuar Elizabeth II.’

Çfarë po iu ndodh? “Telashe” për familjen

Sulmuesi akuzohet gjithashtu se ka kërcënuar me vdekje mbretëreshën Elizabeth. Të mërkurën, Chail u paraqit në Gjykatën Qendrore Penale të Anglisë dhe Uellsit përmes video-telefonatës i veshur me një xhup të zi me kapuç. Autori i dyshuar, i cili më parë ka punuar në një supermarket, ka konfirmuar emrin dhe datën e lindjes.

Data e saktë e gjykimit të tij do të caktohet në dhjetor në pritje të provave të mëtejshme. Për të pandehurit është gjetur masa e paraburgimit.