BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

Feston sot 66-vjetorin, aktori i njohur shqiptar zbulon ëndrrën e tij të madh! Pjesë edhe Margarita Xhepa. Çfarë presim nga dyshja e kinematografisë?

Feston sot 66-vjetorin, aktori i njohur shqiptar zbulon ëndrrën e tij

Aktori i njohur Karafil Shena feston ditën e sotme 66-vjeç. Të gjithë e njohim për rolet e shumta në kinematografinë shqiptare.Shena ka rrëfyer ëndrrën e tij më të madhe për të realizuar një shfaqje në Mesopotam.

Aktori u shpreh se dëshiron të sjellë një vepër, me të cilën ka punuar prej më shumë se 6 vitesh, pjesë e së cilës do të jetë edhe aktorja e mirënjohur, Margarita Xhepa.

“Është një vepër që kam mbi 6 vjet që punoj me të. Biles kam biseduar dhe me Margarita Xhepën, i ka pëlqyer dhe kemi bërë një kontratë. I kam thënë që deri 96 vjeçe do ta luash nënëmadhen se s’bën. U entuziazmua. Frymëzimi më ka lindur për një libër nga Thoma Sterjo, që ka përkthyer në greqisht këngën popullore shqiptare”, tha Shena.

Ai zbuloi gjithashtu edhe emrin e shfaqjes, ndërsa preferoi të linte surprizë aktorët e tjerë me të cilën po bashkëpunon. “Ka edhe aktorë të tjerë por nuk dua t’i zbuloj tani. Shfaqja quhet “Dili”, ka një kor me rreth 15 veta sepse është në stilin e teatrit antik grek. Kam menduar edhe me muzikë live, duhet të jetë në skenë, dhe orkestrantët do të jenë njëkohësisht edhe aktorë”, shtoi Shena.