BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Gossip

“Ish-bashkëshorti i tha mamasë sime se kisha vdekur”/ Ledjona flet pa 'dorashka', tregon për aksidentin e rëndë ku mbeti e vdekur një gazetare

“Ish-bashkëshorti i tha mamasë sime se kisha vdekur”/

Lejdona e ftuar në një emision televiziv ka treguar shumë për jetën e saj personale dhe profesionale.

Ajo është pyetur nga Erjona Rusi për një moment tronditës dhe të dhimbshëm në jetën e saj, aksidenti që ka ndodhur para disa vitesh me një gazetare tjetër. Ajo tregon se lajmi u përhap shpejt dhe ish-bashkëshorti mendoi se gazetarja e vdekur ka qenë ajo dhe jo kolegia e saj. Menjëherë këtë lajm ia dha të ëmës së saj, e cila e përjetoi shumë keq.

Erjona Rusi: Do doja të ndalesha dhe një gjë tjetër që e ke përjetuar shumë. Është momenti i një aksidenti kur ti humbet shoqen, kolegen që gjithashtu e kam patur dhe unë kolege. Po flas për aksidentin që i mori jetën Enkelejda Skënderasit. Mos gabohen prindërit mendonin që kishe humbur ti jetën, apo jo?

Ledjona: Në një fshat të thellë, Panarit quhet, unë e njoh shumë mirë atë zonën andej sepse origjina ime është nga Skrapari dhe ne e dimë shumë mirë që gazetarët e terrenit nuk i kanë kushtet shumë të mira, sidomos në ato vite. Mundoheshim të siguronim transportin, automjetet vetë. Unë kam qenë në një automjet tjetër me dy kolegë të tjerë, ndërsa Enkelejda me katër operatorët ka qenë në automjetin ku ndodhi dhe aksidenti. Ne kemi qenë gati 200 metra para saj, ka ndodhur aksidenti i rëndë, madje ka qenë ish-bashkëshorti i cili… Ne njoftuam redaksinë që të mos jepej lajmi me titra.

Erjona Rusi: Po prindërit e tu, kush i njoftoi?

Ledjona: Ish-bashkëshorti im, e kishin telefonuar i kishin thënë ka ndodhur një aksident por u shqetësoni, vetëm një gazetare është keq. Ne i kemi pasur të dyja flokët e zeza në atë kohë dhe ky shkon i thotë direkt mamit që ka ndodhur një aksident, ka vdekur një gazetare dhe më duket se është Ledjona. Ka qenë vend që nuk kapnin valët. Mbaj mend që na mblodhën në një automjet dhe redaksia merrte çdo gazetar të vetën që interesoheshin dhe familjarët. Kur e kam marrë mamin e kam dëgjuar që qante dhe thoshte a je mirë, a je mirë. I thashë jam shumë mirë, vetëm Enkelejda nuk është mirë. Fillimisht, na thanë që është në gjendje të rëndë, nuk na treguan që kishte ndërruar jetë. Kur shkuam në Korçë, mësuam lajmin e keq.

Erjona Rusi: Pra, për pak orë prindërit menduan që ti kishe ndërruar jetë.

Ledjona: Po, familjarët, prindërit.