BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

Kinemaja në zi! Ndërron jetë fituesja e çmimit “Oscar”

Kinemaja në zi! Ndërron jetë fituesja e çmimit

Fituesja e çmimit Oscar Louise Fletcher, e cila njihet për roline saj të paharrueshëm si infermiere Ratched në ‘One Flew Over the Cuckoo’s Nest’, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare.

Aktorja amerikane vdiq në shtëpinë e saj në jug të Francës, sipas agjentit të saj.

Ndërsa ajo ishte më e njohur për portretizimin e saj të Nurse Ratched, karriera e Fletcher zgjati rreth gjashtë dekada, duke përfshirë TV dhe filma.

Kinemaja në zi! Ndërron jetë fituesja e çmimit

Fletcher ishte e panjohur kur u zgjodh për të luajtur rolin e infermieres Ratched në filmin One Flew Over the Cuckoo’s Nest të vitit 1975. Ajo filloi karrierën e saj të aktrimit në vitet ’50, por ndaloi së luajturi për më shumë se një dekadë për të rritur fëmijët e saj.

Fletcher fitoi një Oscar në vitin 1976 për rolin e saj. Ndërsa karriera e saj nuk arriti më kurrë të në njëjtat lartësi, Fletcher pati një rol të përsëritur në shfaqjen televizive Star Trek: Deep Space Nine dhe fitoi nominime për Emmy për të ftuar në filmat Picket Fences dhe Joan of Arcadia, përkatësisht në 1996 dhe 2004.

Ajo u martua me producentin Jerry Bick në vitet 1960, dhe më pas u divorcuan në vitin 1977. Ajo la pas dy djem, John dhe Andreë.

Miqtë dhe fansat shprehën ngushëllimet në rrjetet sociale.