BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

Kishte marrë në trup 11 plagë me thikë/ Gjendet e vdekur në makinën e saj biznesmenia e famshme edhe në rrjetet sociale, Policia arreston shoferin dhe miken e viktimës. Zbardhen detajet e krimit të tmerrshëm

Kishte marrë në trup 11 plagë me thikë/ Gjendet e vdekur

Një modele braziliane dhe pronare e një klubi nate u gjet e vdekur me 11 plagë me thikë. Krimi i tmerrshëm doli në dritë më 3 shkurt kur trupi i 28-vjeçares Thaís Rocha Secundino u gjet i gjymtuar në mjetin e saj në Sao Paulo, Brazil.

Sipas policisë, e reja kishte marrë plagë me thikë në qafë, bark dhe shpinë, por ende nuk është gjetur arma fatale. Policia dyshon se Secundino, e cila zotëronte disa klube nate, u vra "për çështje që lidhen me përvetësimin" e bizneseve të saj.

Autoritetet tashmë kanë arrestuar dy të dyshuar për vrasjen. Shoferi i saj mashkull 45-vjeçar, Leandro Aparecido Dos Santos dhe 31-vjeçarja Cintia Maria Feliciano Peixe, një nga miqtë më të mirë të viktimës që punonte në një nga bodrumet e verës së Secundino.

"Shoqja e viktimës tha se Thaís kishte shkuar të takonte shoqen e saj për të marrë disa shpjegime prej saj, por ajo nuk u kthye më në shtëpi, " tha policia. Ata e mohojnë krimin, por ka të dhëna të forta se kanë marrë pjesë në vrasjen e biznesmenes.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Thais Rocha (@thaisrocha_angel_)

Në kuadër të hetimeve të tyre, oficerët sekuestruan makinën e viktimës së bashku me telefonat e të dyshuarve. Autoritetet po shqyrtojnë gjithashtu pamjet e kamerave të sigurisë të marra në zonë rreth kohës së vdekjes së Thaís.

Përveç sipërmarrjes, Secundino kishte një “karrierë” në Instagram, ku publikonte shpesh foto me bikini për të kënaqur ndjekësit e saj.