BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Gossip

“Koha nuk ishte në favorin tonë”/ Regjisori i BBV3 zbulon sfidat e finales së madhe: Ishte bërë një punë më e madhe…

“Koha nuk ishte në favorin tonë”/ Regjisori i BBV3 zbulon

“Big Brother VIP3” zgjati më shumë se 4 muaj dhe ditën e shtunë më 25 maj pati finalen e madhe, ku fituese u shpall Egla Ceno.

Stafi dhe produksioni kanë bërë një punë kolosale për këtë sezon të tretë të reality show-t, ku gjithashtu u përmbyll me një sukses të jashtëzakonshëm.

Ditën e sotme ishte i ftuar në një emision televiziv regjisori i këtij edicioni, Ergys Lunonja, ku zbuloi më shumë detaje rreth finales.

Sa stresuese ka qenë fakti që natën e finales ra shi dhe jo çdo gjë doli sipas planeve paraprake?

Ishte më shumë se stres, ishte e rrezikshme. Rreth orës 5 – 6 pasdite filloi si furtunë. Shiu dhe pjesa elektrike janë dy elementë që nuk rrinë mirë me njëri-tjetrin. Korrenti është i padukshëm, i pabesë. Ishte bërë një punë më e madhe, syri ka qenë shumë më i madh, shumë më i kompletuar, por koha nuk ishte në favorin tonë. Ka qenë një punë e jashtëzakonshme për të cilën jam shumë falënderues.

Sa sfidues ka qenë produksioni këtë edicion?

Ka qenë sfidë e madhe sepse vinte me elementë të rinj. Kishim 18 banorë më shumë se edicionet e kaluara. Dy kanale janë në DigitAlb, maksimumi kanë pasur 2 situata në transmetim. Por në shtëpi kishim 5 situata që ndodhnin njëkohësisht. Ishin të gjithë në synimin që të kapnin ‘prime’. Ishte një intensitet shumë i lartë.

Klipet në këtë sezon kanë qenë nivel filmi. Si të vëna si duhet, si të montura si duhet. Stafi ka bërë një punë të jashtëzakonshme. Ishte një punë e bërë me dashuri dhe shumë e mirë.

Si ka qenë të bashkëpunosh me Ledion Liçon?

Nuk ka asgjë të re, ne kemi një jetë që punojmë bashkë. Gjithmonë është kënaqësi të punoj me të dy, edhe me të edhe me Sarën. Është shumë interesante, janë shumë kërkues dhe kjo bën që të ketë një nivel shumë të lartë. Ne merremi vesh me sy me njëri-tjetrin.