BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Lifestyle

“Lajme aspak të mira për këto shenja!”/ Meri Shehu bën parashikimin e yjeve për këtë javë

“Lajme aspak të mira për këto shenja!”/ Meri Shehu

Meri Shehu si çdo javë, ka bërë parashikimin e yjeve për shenjat e horoskopit. Çështjet ekonomike janë shumë të vështira ose ata e shpërdorojnë dhe nga kjo, vjen një vështirësi më e madhe më vonë. Edhe në fushën e ndjenjës vështirësohen; dëshpërimisht japin më shumë ose kushtëzohen dhe çdo gjë fillon e tkurret dhe nervozohet, e shkon në një moment jo shumë pozitiv për Dashët.

Kemi një lloj pozitiviteti mbas datës 28 sepse vendosen disa qëllime të qëndrueshme, disa aleanca të qëndrueshme dhe shoqëri të qëndrueshme, që për Demët deri diku do justifikojnë fundin e shkurtit për të arritur në një mars më të mirë. Por fillimi i javës është me ndarje, me debate, me çështje ekonomike të paqarta.

Do të kenë një fillimjave të favorizuar sepse ata duan të jenë më të lirë dhe ndoshta do të shpëtojnë nga ndonjë marrëdhënie që i ka rezistuar kohës dhe i ka futur në presion. Vërtet kanë qenë marrëdhënie të qëndrueshme, por vetë Binjakët për natyrën e tyre, janë ndjerë të burgosur në këtë marrëdhënie dhe thonë: “Shyqyr shpëtova ose u çlirova”. Mesi i javës është pak me trysni, ndërsa në karrierë do kenë një takim të rëndësishëm.

Kanë shumë shpenzime ekonomike, por ndiejnë edhe tradhti nga një mik, nga një shok ose nga një qëllim që pretendohet të shkonte mirë, por nuk shkon mirë. Kështu që, duke u ndjerë të tradhtuar nga gjërat që ata besonin më shumë, psikologjikisht ndihen keq. Fillimin e javës do ta shikojnë si të shpenzuar ose si jo të menaxhuar mirë, të paktën në fushën e ndjenjave.

Shumë vështirë në lidhje me karrierën dhe me punën. Do shpenzojnë shumë nga ana ekonomike, për një investim që nuk do t’u dalë, ose investimet që kanë bërë nuk do japin shumë rezultat. Të paktën deri të mërkurën, shumë Luan do të ndihen në krizë investimesh ose në krizë vetëbesimi.

U duket sikur jeta i ka kushtëzuar ose i ka futur me një tunel dhe po detyrohen të bëjnë gjëra dhe nuk ndjehen optimist. Nganjëherë mund të jetë çdo gjë mirë dhe ti duke mos u ndjerë optimist, ndjehesh si i detyruar që të bësh gjëra që nuk të gëzojnë ty. Kujdes shëndetin, fillimi i muajit do të jetë shumë herë më e mirë.

Do fitojnë një çështje ekonomike pas shumë vitesh vuajtje, pengesa, vështirësish. Detyrim që i kanë të tjerët, ose nga një gjyq, nga një marrëdhënie e prishur bashkëpunimi, ose nga një divorc. Shumë Peshore do fillojnë të ndihen më në qejf dhe të marrin një revansh më të mirë, për të mos thënë që fillimi i muajit mund ta gjejë me një punë më të mirë.

Shumë Akrep do vendosin ose do të vënë veten e tyre për të marrë një vendim të rëndësishëm. Pikërisht ky vendim i rëndësishëm, del i suksesshëm dhe kryesisht, në fillim muaji, kemi marrëveshje shumë të mira, kontrata shumë të mira që shumë Akrep do t’i gjejë fillimi i marsit si një lulëzim pak para pranverës.

Nuk do të shijojnë dot të bukurat e fillimjavës ose lirinë e tyre. Shigjetarët ndihen të detyruar të rrinë akoma në një mjedis familjarë që nuk do të donin, ose në një mjedis pune ku nuk do të donin. Megjithatë, megjithëse kjo trysni ekziston, Shigjetarët do të ndiejnë kënaqësi këto tre ditët e fundit. Nëse e kaloni sensin e masës, mund të shpenzoni gjëra të cilat nuk i keni dhe ju duhet t’i shlyeni më vonë.

E kanë ndierë veten shumë të çorientuar këtë periudhë, sidomos në çështjet e tyre personale diçka ka shkarë, ose në çështje pune. Pavarësisht kësaj, themi që fillimi i marsit do t’i gjejë shumë mirë. Kështu që Bricjapët duhet të presin fillimin e marsit, pasi do t’i gjejë atje ku duhet: në vendin e duhur, në tokën e premtuar, në vendin e lulëzuar.

E meritojnë! Edhe dashuritë, edhe shoqëritë, edhe ambiciet e mëdha, ndodhin tek ujori sepse aty janë planetët më të rëndësishëm në këtë periudhë. Ujorët, me Marsin dhe Afërditën, mund të lozin një strategji shumë të bukur dhe të manipulojnë Zeusin e madh.

I pret një fat i madh nga fundi i javës. Deri atëherë të shikojnë çfarë mund të rregullojnë ose si mund të rezistojnë sepse Saturni i ka kushtëzuar shumë marrëdhënien e tyre. Fundi i javës, fillimi i muajit, do t’i gjejë më mirë, më të stabilizuar edhe më me fat Peshqit, sikur do lindin me këmishë.