BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Gossip

“Lamtumirë Kledi Kadiu”/ Çfarë ndodhi me balerinin shqiptar? Ja lajmi që 'tronditi' Italinë

“Lamtumirë Kledi Kadiu”/ Çfarë ndodhi me balerinin

Balerini i ‘Amici’-t ka vendosur të ndryshojë jetën e tij, nuk do ta shohim më kurrë; por çfarë ndodhi?

Si mund ta harrojmë Kledin, balerinin shqiptar që bëri miliona njerëz të ëndërrojnë që në momentin që shkeli në shkollën e Amicit. Në fakt, balerini mori pjesë në një nga edicionet e para të talent show-t, i cili u transmetua 20 vjet më parë.

Koha kalon dhe Kledi e di mirë këtë; sot ai është 49 vjeç dhe jeta e tij ka ndryshuar tërësisht ndërkohë. E kujtojmë jo vetëm për pjesëmarrjen e tij si student, por edhe për praninë e tij në talent show nga viti 2001 deri në 2017, së bashku me bashkatdhetaren e tij Ambeta. Gruaja është larguar prej disa kohësh nga transmetimi dhe nga pakujdesi të ndryshme duket se nuk ka qenë më e qetë në programin e Maria De Filippit. Ndërkohë ajo u martua dhe hapi shkollën e saj të kërcimit, ku gruaja ndihet më e plotësuar profesionalisht.

Po Kledi? A ndoqi edhe ai në gjurmët e kolegut të tij?

Mungesa e tij sigurisht që nuk ka kaluar pa u vënë re nga publiku; në fakt, pas një kohe të gjatë, shumë pyesin pse Kledi nuk shihet më në televizion. E vërteta është se ai u arratis nga Italia, por le të shohim më në detaje.

Iku Kledi: jeta e re e balerinit

Balerini ka kaluar nga një nxënës, në mësues. Rolet e tij televizive e kanë parë atë si një konkurrent në disa programe si e diela e mirë dhe You've Got Mail. Në vitin 2004 themeloi në Romë një shkollë kërcimi, Vallja Kledi , ndërsa vitin e ardhshëm zbarkoi në kinema me filmin e suksesshëm Passo a due. Një karrierë e mahnitshme, e cila megjithatë nuk e kënaqi plotësisht balerinën.

Paraqitja e fundit ishte në vitin 2016, kur Kledi punon përkrah Belen Rodriguez në Pequenos gigantes , një talent show dedikuar fëmijëve. Nga ai moment vetëm paraqitje sporadike, deri në heshtje totale. Kledi iku.

Lajmi ishte tronditës , por nga ana tjetër, ishte një zgjedhje e diktuar nga dëshira e tij për t'u larguar nga një vend që i ka dhënë aq shumë, por që nuk i ka plotësuar dëshirën më të madhe. Kledi ka lindur në vitin 1974 në Tiranë, kryeqytetin e Shqipërisë. Në moshën njëzet vjeç u transferua në Itali për të ndjekur pasionin e tij për kërcimin, por atdheu i tij ka nxjerrë gjithmonë një ndjenjë melankolie dhe përkatësie te njeriu. Në fakt, Kledi Kadiu prej disa vitesh është rikthyer në Shqipëri, ku vazhdon të punojë në TV dhe të japë mësime kërcimi. Sot ai është gjyqtari i Dancing with star , versioni i suksesshëm shqiptar i Ballando con le stelle.