BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Gossip

Liami mund të futet sërish në Big Brother? Ja çfarë deklaroi Grida Duma që i habiti të gjithë

Liami mund të futet sërish në Big Brother? Ja çfarë

Arrestimi i Liam Osmanit brenda “Big Brother VIP”, ishte lajmi që qarkulloi me shpejtësi në gjitha mediet shqiptare. Banori më i ri i këtij formati televiziv u vu në pranga në ambientet e “Top Channel” për shkak të një dënimi penal të pashlyer, dhënë vite më parë.

Kjo ngjarje u trajtua mbrëmë edhe në emisionin e Grida Dumës në “Top Story”, ku në panel ishte edhe avokati i Osmanit, Dritan Shehaj. Ky i fundit tregoi se proceduralisht, klienti i tij mund të lihej i lirë brenda pak ditësh. “Liami nuk ka pasur dijeni për dënimin. Dhe legjislacioni penal shqiptar e parashikon qartë, se kur bëhet kërkesa për rinisjen nga e para të hetimeve, gjykata është e detyruar ta pranojë. Unë besoj se brenda 15 ditëve mund të dalë”.

Sakaq në emision ishte edhe Ori Nebijaj, deputet e Kuvendit të Shqipërisë, njëkohësisht edhe në rolin e opinionistes në këtë show televiziv. “Unë besoj se Liami mund të futet sërish brenda shtëpisë së Big Brother VIP”, deklaroi ajo duke marrë edhe miratimin e avokatit.

A do të hyjë sërish? Kjo mbetet për t’u parë.