BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

Më pak e votuara nga publiku, ja kush është banorja që largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP

Më pak e votuara nga publiku, ja kush është banorja që

Rike Roçi largohet nga shtëpia e Big Brother VIP. Ajo ishte banorja më pak e votuar nga publiku.

Rikja tha se ky vendim për të ishte i papritur dhe se nuk i kishte bërë gati valixhet.

Ky largim i saj u prit me mërzitje nga Roza, me të cilën kishte miqësi brenda Big Brother VIP.

Suksese dhe fitoftë më i miri”– tha Rike, duke i tërhequr vëmendjen Eglës që të mos ofendonte më banorët.

Ledioni: Po diskutonim me Eglën tani dhe po thoshte që e shtyja të tregonte historinë e saj, atë që premtoi ta tregonte kur doli në studio dhe nuk e tregoi. Si e shikon këtë?

Rike: Unë kam folur për historinë time me Rozën, Dedën, Vesën. Egla nuk e di historinë time sepse gjithmonë nuk më është qasur si njeri. Ajo thotë se një artiste duhet të jetë më herët një njeri, por me mua nuk e ka treguar ndaj nuk ka njohur historinë time.

Ledioni: Sa mendon se ka ndikuar qëndrimi ndaj Julit në daljen tënde nga shtëpia? Juli tha se mund ta ketë dëmtuar fakti që Rike ndryshojë linjën duke më dalë nga një preson që qëndronte pranë meje në kryekëput kundër… Publiku mund ta ketë lexuar si një formë tradhëtie apo mungesë koherence?

Rike: Jo, absolutisht jo. Unë Dedës i kam thënë gjithmonë që unë do ti them mendimet e mija që kam për ty, por në këtë lojë unë jam me ty, Rozën dhe Erjolën.

Ledioni: Po pse u përplasët kaq shumë, qoftë edhe me tone të larta?

Rike: Sepse Juli gjithmonë nuk pranonte mendimet e mija. Mendonte se influencohesha ndërkohë që ishin mendimet e mija.

Ledioni: Nuk të vinte keq që Deda të thoshte je me mua dhe zgjidhte të bënte debat me Eglën, duke e çuar atë para.

Rike: Nuk e kam kuptuar kurrë, por di që Egla është një manipuluese shumë e mirë dhe një gënjeshtare e lindur.

Ledioni: Heidi Bacin si e sheh?

Rike: Si e dashura e Romeos që i rastisin gjërat në duar. Nuk është skuthe, por jo gjithmonë është e sinqertë. Mungesa e sinqeritetit duket në momentin që mbron Eglën. Ajo e di që Egla e ka gabim, por nuk e thotë dot sepse e ka shoqe.

Arbri: Të kam parë në një moment që ke thënë se e di si luhet loja, por nuk luaj…

Rike: Patjetër, unë kam zgjedhur ta luaj këtë lojë si njeri dhe jo si lojtare. Besoj se ndahen; lojtarë që japin gjithçka për këtë lojë dhe njerëz. Unë kam ardhur në këtë reality shoë për të qenë reale dhe treguar veten sa e thjeshtë që jam dhe se nuk bëj kompromise me veten për të dalë jashtë karakterit tim. Dija shumë mirë edhe unë të ngrihesha në mëngjes dhe t’u bija të gjithëve, por jo. Zgjodha të tregoja veten time.

Arbri: Kush e fiton Big Brotherin?

Rike: Fitoftë më i miri, por shpresoj Roza Lati sepse e kam shoqe.