BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Gossip

‘Çmendet’ Kanye West, pasi admiroi nazizmin, u kërkon hebrenjve të falin Hitlerin

‘Çmendet’ Kanye West, pasi admiroi nazizmin, u kërkon

Disa ditë pasi shprehu dashurinë e tij për Hitlerin , Kanye West është rikthyer me fjalë të reja antisemite dhe provokuese.

Reperi u takua me themeluesin e Proud Boys, Gavin McInnes , (një organizatë amerikane e ekstremit të djathtë, neofashiste, nacionaliste dhe vetëm meshkuj në SHBA) në emër të një emisioni, duke u bërë thirrje hebrenjve që të “falnin Hitlerin”.

West u shfaq me një maskë të zezë të plotë në fytyrë.

Ish-burri i Kim Kardashian ishte pjesa qendrore e një episodi 45-minutësh të titulluar “Saving Ye” në platformën “alt-djathtas” Censored.TV, i cili fillon me McInnes që shpreh dëshirën e tij për të “parandaluar Ye West që të bëhet antisemitik ose nazist”.

Veçanërisht, McInnes u ndalua nga Twitter, Facebook dhe Instagram në 2018 për promovimin e përmbajtjes në lidhje me grupet e dhunshme ekstremiste dhe gjuhën e urrejtjes.

Gjatë podcast-it, West filloi një sulm ndaj komunitetit hebre në lidhje me “reputacionin” e Hitlerit, ndërsa ai nuk hezitoi ta krahasonte abortin me “gjenocid”.

Pasi përsëriti teorinë e konspiracionit se “hebrenjtë kontrollojnë shumicën e mediave, së bashku me bankat, së bashku me pronat e paluajtshme, së bashku me qendrat tregtare”, ai shtoi: “Hebrenjtë nuk arrijnë të më thonë se kë mund të dua dhe kë nuk mundem.. Ju nuk mund t’ia impononi dhimbjen tuaj kujtdo. Hebrenjtë e falin Hitlerin sot”.