BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Gossip

Ndarja dhe ribashkimi bënë shumë bujë! “U ndjeva sikur do vdisja”/ Këngëtarja e njohur reflekton për divorcin nga partneri: Ishte e dhimbshme!

Ndarja dhe ribashkimi bënë shumë bujë! “U ndjeva sikur

Jennifer Lopez ka rrëfyer se ndarja e saj dhe Ben Affleck 20 vjet më parë ishte aq e dhimbshme sa mendoi se do të vdiste.

Në një intervistë, këngëtarja foli për albumin e saj të fundit “This Is Me…Now”, të frymëzuar nga Affleck. Ky album është vazhdim i atij të 2002-ës “This Is Me…Then”.

“20 vjet më parë, u dashurova me dashurinë e jetës sime”, shpjegoi Lopez. “Tani, gjëja më e mahnitshme, e pabesueshme ka ndodhur… arsyeja pse jemi këtu është sepse unë dua të kap këtë moment në kohë, sepse është akoma më i mirë sesa hera e parë.”

Affleck dhe Lopez u martuan (dy herë!) gjatë verës pas rindezjes së marrëdhënies së tyre. Aktorët u ribashkuan pasi anuluan fejesën e tyre në 2004.

“Ishte kaq e dhimbshme kur u ndamë. Pasi anuluam dasmën 20 vjet më parë, ishte thyerja më e madhe e zemrës sime. Sinqerisht u ndjeva sikur do të vdisja,” kujton aktorja.

Më pas shtoi: “Më dërgoi në një spirale për 18 vitet e ardhshme, ku thjesht nuk mund ta bëja siç duhet. Nuk munda ta bëja siç duhet. Por tani, 20 vjet më vonë, ka një fund të lumtur.”

JLo tha se kur ajo dhe Affleck u bashkuan, ai i kërkoi që të mos performonte këngët që kishin të bënin me të në This Is Me…Then.

“Unë thashë: “Ke të drejtë. Ishte e dhimbshme”. Ishte një pjesë e imja në atë kohë që më duhej ta lija për të vazhduar dhe për të mbijetuar. Ishte një taktikë mbijetese, sigurisht”, kujton Lopez.

” This Is Me…Then me të vërtetë fliste për një moment kur rashë në dashuri me dashurinë e jetës sime. Gjithçka është në procesverbal. As që e kuptoja se çfarë po ndodhte dhe çfarë po bëja”, tregoi ajo. “Çdo këngë e vetme që kemi shkruar, unë kam shkruar ‘I dashur Ben’, ishte një moment kaq i veçantë në kohë për ta kapur.”

Lopez tha se shkrimet në media rreth marrëdhënies së tyre i shkatërroi ata.

“Pjesë e asaj që na shkatërroi ishte energjia e jashtme që po na vinte. Dhe ne e donim njëri-tjetrin, ishte e vështirë,” tha ajo, duke vënë në dukje se ata duhej “të vazhdonin veçmas”.

Lopez la të kuptohet se This Is Me…Noë do të shfaqë tekste të ngjashme si paraardhësi i tij.

“Është momenti kur u ribashkova me dashurinë e jetës sime dhe vendosëm që do të ishim bashkë përgjithmonë. I gjithë mesazhi i albumit është se kjo dashuri ekziston. Kjo është një dashuri e vërtetë. Tani mendoni se cili është mesazhi i albumit nëse po pyesni veten nëse, si unë ndonjëherë, keni humbur shpresën, pothuajse keni hequr dorë, mos e bëni. Sepse dashuria e vërtetë ekziston dhe disa gjëra zgjasin përgjithmonë dhe kjo është e vërtetë”, theksoi JLo.

Ndarja dhe ribashkimi bënë shumë bujë! “U ndjeva sikur