BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Gossip

Një vit nga shuarja e Maurizio Costanzo-s, Maria De Filippi thyen heshtjen: S'kam folur kurrë për ikjen e tij pasi..!

Një vit nga shuarja e Maurizio Costanzo-s, Maria De Filippi thyen heshtjen:

Maria De Filippi nuk ka folur kurrë publikisht që nga dita e vdekjes së Maurizio Costanzo, në shkurt 2023, në moshën 84-vjeçare.

Një gjë të tillë ajo e ka bërë së fundmi për herë të parë, me rastin e speciales dedikuar Maurizio Costanzo, ku miq dhe kolegë u mblodhën në teatrin Parioli. 

“Këtë vit shumë më kanë kërkuar të flas për të, shumë gazetarë kanë kërkuar intervista, si në shtyp ashtu edhe në televizion. Nuk doja ta bëja kurrë, jo për mungesë respekti për gazetarët, por sepse kam patur gjithmonë frikë dhe e kam ende pak tani, që fjalët e banalizojnë dashurinë dhe dhimbjen.  Fjalët e mia, jo të të gjithëve, sepse e di që nuk jam shumë e zonja t’i tregoj gjërat e mia, i kam mësuar të tjerëve, por jo me të miat ende”, tha prezantuesja në hapje të programit.

“Kam ftuar ata që janë miqtë e tij dhe ata që besojnë se kanë pasur jo vetëm një marrëdhënie personale, por profesionale, duke kontribuar në suksesin e ‘Maurizio Costanzo Shoë’.  Unë e di dhe shpresoj dhe jam e sigurt se ai është i lumtur. Unë flas për të në kohën e tashme, nëna ime ishte mësuese italishteje, nuk është se nuk i di kohët dhe konjugimet sepse mendoj se ai është i pranishëm dhe prandaj përdor kohën e tashme”, theksoi ajo.

Mbrëmja u drejtua nga Fabio Fazio, i cili së bashku me të ftuarit e shumtë të pranishëm mbështetën Maria De Filippi në momentet më delikate, kur emocionet e penguan të fliste.

Mes të tjerëve ishin Fiorello, Enrico Mentana, Rita Dalla Chiesa, Dario Vergassola, Paolo Bonolis dhe Christian De Sica, secili me një kujtim, një anekdotë, një moment jete të ndarë me gazetarin, mes të qeshurës dhe nostalgjisë.