BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Gossip

Nuk janë fama dhe as paraja, Ilir Shaqiri zbulon arsyen e vërtetë përse u bë pjesë e 'BBV'

Nuk janë fama dhe as paraja, Ilir Shaqiri zbulon arsyen e vërtetë

Ilir Shaqiri është një nga artistët shqiptarë që e mban lart nivelin profesional, e jo vetëm. Gjatë pjësmarrjes në spektaklin “Big Brother Albania”, Shaqiri tregoi edhe përmasat e veta njerëzore. Gjatë një interviste për “Vila24”, moderuar nga Brunilda Lahe, Shaqiri për herë të parë tregon arsyen e vërtetë pse u bë pjesë e këtij spektakli. “Nuk më interesonte çmimi, por ajo që ndodhi pasi dola; dashuria e njerëzve.”-thotë ai jo me pak emocion.

“Big-u është show televiziv me spec ku mund të dalësh mirë ose keq, edhe duke qenë shumë i mirë.”-shton Iliri kur i duhet të kthehët një vit pas në kohë.

Sa i përket jetës në familje, Shaqiri thotë se e shoqja, aktorja italiane, Emanuela Morini është “shqiptarizuar” deri edhe tek shijet e kulinarisë, ndërsa për vajzën, Emily ai shprehet se është i kënaqur me raportet që ajo ka me prindërit, ndërsa pranon se është një baba paksa kritik dhe se i pëlqen që ajo t’i japë llogari.

Më tej Shaqiri i dha shumë vëmendje sakrificave në art, kur duke cituar nënë e tij, ish-primabalerinën Mukades Erebara, se baleti është art gjaku.