BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Gossip

“Parashikohen shumë skandale”/ Emrat e përfolur që do të jenë në BBV3 bazuar në shenjën e horoskopit, ja ecuria që do të kenë

“Parashikohen shumë skandale”/ Emrat e përfolur që do

Sot i ftuar në emisionin “S’e Kam me Ty” në TAR ka qenë astrologu Hysgen Dauti.

Ai ka zbuluar më shumë detaje në lidhje me shenjat e horoskopit të personazheve të njohur publikë të cilët janë përfolur se do të jenë pjesë e Big Brother VIP 3 dhe fatit që ata do të kenë nëse do të bëhen pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Në fillim të intervistës Hysgeni zbuloi se viti 2024 do të jetë i shenjës së Binjakëve dhe për ecurinë e botës së medias dhe showbizit.

“Yjet parashikojnë shumë skandale. Do plasin ‘screenshoot’-at nëpër rrjete sociale. Kini kujdes çfarë shkruani, sidomos figurat publike të jenë të kujdesshëm në dhënien e informacionit online sepse mund të atakohemi nga këto hakerat që quhet figura publike armike. ” 

Sa i përket personazheve të njohur ai u shpreh:

Këto dy personazhe me shenjën e Binjakëve duhet të kenë parasysh faktin që nëse rezistojnë deri në muajin Maj sepse në këtë muaj nis zyrtarisht sezoni i Binjakëve. Do të kenë një favor shumë të lartë dhe përfundojnë në finale apo në fitore. Por nëse përgjatë vitit periudha Janar-Shkurt-Mars këto nuk rezistojnë dot sepse janë shumë të ndryshueshëm në humor. Një binjak që kërkon liri dhe një binjak që pastaj qëndron me atë inatin e vet që ta fitojë diçka.

Gaforrja

Faktikisht në nismën e vitit 2024 përpara Binjakëve më të favorizuara janë Gaforret për të përballuar sfidat, për t’u bërë virale dhe për të marrë zemrat e publikut. Që nga koha e Luizit dhe deri tani Gaforret po mbizotërojnë në audiencë dhe në përparësi përpara shenjave të tjera. Janë bërë shumë më moderne, nuk kemi të bëjmë më me ato Gaforret që krijojnë drama, bëhen melankolike dhe viktimizohen por kemi të bëjmë me Gaforre të forta që përballojnë sfida. Absolutisht që janë shumë të favorizuara edhe sikur të mos fitojë një Gaforre do mbajë fronin nga publiku për të qenurit virale.

Virgjëresha

Unë kam një ndjesi që një Luan apo Virgjëreshë do të mbizotërojë shumë në Big Brother për shkak të 2024 që i jep shumë forcë. Do nxjerrin në pah anën e tyre më të fortë të karakterit si konkurrentë. Për momentin unë di të them që Virgjëreshat do tregojnë anën e tyre më të fortë por nuk e di sa do të mbështeten nga publiku. Mund të kenë edhe një krenari pak të tepruar në 2024. Për Eglin dhe Romeon e shoh pak sfiduese por Romeo do të jetë një version shumë interesant pas Donladit.

Dashi

Me shumë siguri këta do të jenë një nga konkurrentët ku do përfitojmë ndonjë dhuratë nga produksioni si udhëtime apo gjëra të tilla. Dashi është shumë i favorizuar në financa ose në surpriza por nuk është periudha më e favorizuar për të qenë të izoluar në një shtëpi dhe në sfidë. Dashi është në vitin më të qetë shpirtëror kështu që sfidat mund të mos jenë shumë të përshtatshme për Dashin, nuk mund të them që i shoh në maksimumin e tyre.

Akrepi

Akrepët do të kenë shumë dominancë në lidhje me argumentat. 

Mes Demit dhe Binjakëve kush është lideri më i përshtatshëm për të udhëhequr një program të tillë si BBV?

Faktikisht Demët kanë shumë stabilitet dhe nuk tunden kollaj nga sfidat por lojërat më të bukura i bëjnë Binjakët.