BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Lifestyle

Po ju bëni pjesë? Njihuni me shenjat e zodiakut që përputhen në mënyrë të përkryer në dashuri

Po ju bëni pjesë? Njihuni me shenjat e zodiakut që përputhen

Të gjesh gjysmën tjetër është një gjë shumë e vështirë dhe disa njerëz nuk e gjejnë kurrë. Duhet durim, përpjekje dhe këmbëngulje për të gjetur personin e duhur që do të na bëjë të dashurohemi dhe të dëshirojmë të kalojmë jetën me të.

Në të njëjtën kohë, sado të përputhshëm të jemi me personin tjetër, gjithmonë do të ketë dallime dhe prandaj është e nevojshme të bëjmë gjithmonë lëshime dhe mbi të gjitha të kemi respekt dhe mirëkuptim.

Në përgjithësi, shumë shenja të Horoskopit e kanë të vështirë të gjejnë një partner dhe shpesh ankohen se nuk kanë fat në dashuri dhe se gjithçka shkon keq. Por ka edhe disa prej tyre që përputhen në mënyrë të përkryer.

Kombinimet më të përshtatshme dhe më të suksesshme për të gjitha shenjat e Horoskopit:

Dashi

Dashi janë shenja që shkojnë mirë me Luanët, Shigjetarin dhe Peshoren. Pasioni i tyre i bën ata të shkojnë mirë.

Demi

Janë shenja që punojnë gjithmonë me logjikë dhe kështu përshtaten në mënyrë të përkryer me Bricjapët dhe Akrepat.

Binjakët

Binjakët janë artdashës dhe kështu shkojnë në mënyrë të përsosur me Ujorët dhe Peshoret.

Gaforrja

Gaforret janë shenja shumë emocionale dhe mendimet dhe sjellja e tyre shkojnë mirë me Akrepat dhe Demin.

Luani

Midis zemrës dhe mendjes, zemra fiton gjithmonë dhe ky është kombinimi përfundimtar me Dashin, Shigjetarin dhe Peshoren.

Virgjëresha

Analiza e tepërt e tyre shkon në mënyrë perfekte me Demët dhe Bricjapët.

Peshorja

Janë shenja që e duan pavarësinë dhe kështu qëndrojnë larg Gaforreve dhe Akrepëve. Partnerët idealë për ta janë Binjakët dhe Shigjetari.

Akrepi

Janë shenjat më të zjarrta dhe dashurore, ndaj kërkojnë partnerë me pasion. Ata janë krejtësisht të pajtueshëm me Bricjapët, Demët dhe Gaforret

Shigjetari

Kombinimet ideale për ta janë Luanët, Peshoret dhe Luanët.

Bricjapi

Ata kanë nevojë për njerëz shumë të dhembshur dhe mbështetës pranë tyre dhe kështu Demi dhe Gaforret janë më të përshtatshmet për ta.

Ujori

Janë shenja që përgjithësisht i duan aventurat dhe eksplorimin e botës. Kështu kërkojnë pranë tyre persona me të njëjtin humor dhe kështu Peshorja, Shigjetari dhe Binjakët janë zgjedhja e parë për ta.

Peshqit

Romanca që kanë të lindur, i bën të kërkojnë një ndeshje veçanërisht emocionale dhe romantike. Pra, mbi të gjitha Gaforret i përshtaten jashtëzakonisht shumë dhe më pas Demi dhe Bricjapi.