BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Gossip

“Prindërit u divorcuan kur isha 3 muajsh, në moshën 16-vjeçare mami…”/ Graciano rrëfen mes lotësh historinë e trishtë: Babai im sot është vetëm, unë i çoj çdo ditë...

“Prindërit u divorcuan kur isha 3 muajsh, në moshën

Balerini Graciano Tagani ka rrëfyer historinë e jetës së tij, e cila ka qenë jo pak e lehtë. Banori i Big Brother VIP ka treguar se nëna e tij ka qenë 16 vjeçe kur e ka lindur, ndërsa kur ai ishte vetëm 6 muajsh prindërit u divorcuan.

Mes lotësh  balerini thotë se i ati abuzonte me alkoolin ndaj marrëdhënia e prindërve nuk kishte ecur.

Por pavarësisht të gjitha situatave, ai ruan raportet me të atin edhe pse ai tashmë është i vetëm. Graciano tha se i çon darkën të atit, ndërsa kishte edhe një mesazh për të: “Jam krenar për ty”, tha Graciano.

“Erdha në jetë në 1992 nga dy prindër që duheshin shumë. Imë më në atë kohë ishte 16 vjeçe kur më lindi mua. Jam rritur nga mami dhe nëna. Nuk jam rritur si të gjithë të tjerët që kishin një familje të shëndetshme, pasi prindërit u divorcuan kur unë isha vetëm 3 muajsh.

Im atë në atë kohë filloi alkoolin dhe nuk shkonte marrëdhënia. Nuk ka qenë aspak e lehtë. Fëmijëri ime ka qenë shumë e ndrydhur.

Ëndrra ime për baletin ka filluar që 4 vjec kur unë mamit i thosha mos më bli asnjë patatinë, asnjë çokollatë sepse unë doja baletin.

Baleti vazhdonte 2-3 orë në ditë dhe nuk kisha kohë të lozja dhe fëmijët e tjera i shikoja nga dritarja kur loznin. Mbaj mend që kur kam dal njëherë më kanë tallur, më thoshin ik se ti je balerin, ik se ti nuk ke baba.

Fjalët e time më ishin që ti mos u dorëzo, ajo më dha forcën për t’i parë gjërat ndryshe.

Në gjithë këto vite babi ishte i largët, e kam pasur ëndërr që im atë te vinte të më shikonte në shfaqje, por nuk erdhi kurrë.

Vështirësia më e madhe ka qenë kur  unë mami dhe nëna jetonim në shtëpi së bashku dhe një ditë të bukur vjen policia dhe thotë dilni nga shtëpia. Ngelëm në rrugë, im atë ka dy tre varësi.

Vila e babit u dha për pallat. Më dhuroi mua shtëpinë dhe kishte edhe tre të tjera vetë dhe për 6 muaj nuk i pati më.

Edhe pse nuk ishte kurrë aty për mua e pati jetën shumë të vështirë. Alkooli varësitë problemet… Nuk e gjykoj, as ai nuk desh mos të ishte me mamin afër. Ai sot e kësaj dite është vetëm, unë i çoj darkën, gjithmonë e pyes. Po ta kisha babin përballë do t’i thoja pavarësisht të gjithave unë jam krenar për ty dhe më vjen shumë keq. Prindërit nuk i zgjedhim dot”, ka rrëfyer mes lotësh Graciano.

Më të lexuarat