BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Gossip

“Shpirti im ka folur”, rikthehet Mozzik, ja ‘dhurata’ e tij për fansat

“Shpirti im ka folur”, rikthehet Mozzik, ja ‘dhurata’ e

Këngëtari Gramoz Aliu i njohur me emrin e artit si (Mozzik) e ka gati albumin e tij të ri. Prej kohësh, reperi ka njoftuar se do të sjellë një album dhe ka ngacmuar herë pas here ndjekësit në rrjetet sociale.

Postimet e tij kanë patur si fjalë kyçe “mërgim” duke lënë të kuptohet se do të lidhej me historinë e tij, por tani gjithçka ka marrë kuptim.

Në postimin e fundit në “Instagram”, Mozzik ka zbuluar titullin dhe kopertinën e albumit.

Ai ka përdorur pasaportën e tij gjermane të cilën sipas të dhënave të shkruara, ka arritur ta marrë në 1 janar 2024.

Titulli i albumit është zbuluar është “Mërgimstar”.Reperi shkruan se ky album ka qenë i lodhshëm, por çdo gjë ia ka vlejtur.

Në të do të gjejmë një përzierje emocionesh të tij dhe më shumë nga Mozziku i vërtetë. Në ditët në vijim, ai shkruan se do të publikohet edhe lista e 20 këngëve si dhe data e lançimit. Ndërkohë, priten surpriza që nuk i kemi parë më parë.

1 vit punë intensive qe realisht ka qenë e lodhshme shumë, më ka marrë kohë shumë por ia ka vlejtur çdo ditë e natë. Energjia ime ka folur më së shumti këtë herë, shpirti im ka folur më së shumti këtu, truri im ka pëshpëritur më së shumti këtë herë. Emocion, dhimbje, mërzi, gëzim e dashuri e një miks emocionesh janë derdhur në këtë album. Plot 20 këngë e ku secila është perlë më vete, secila është ndryshe nga tjetra. Ky është cover-i, datën e lançimit dhe listën e këngëve do e zbulojmë në ditët në vijim. E normale që ka për të pasur surpriza e gjëra që nuk janë bërë asnjëherë më parë.