BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Gossip

“Tani i ka ardhur fundi”/ Monika dhe Arjola flasin për Ilirin, dy konkurrentet befasojnë me ato që thonë: Kjo është shumë e rëndë!

“Tani i ka ardhur fundi”/ Monika dhe Arjola flasin për Ilirin,

Spektakli i mbrëmjes të së martës ishte i mbushur me debate të forta, ku një prej tyre ishte mes Monika Lubonjës dhe Ilir Shaqirit. Gjithçka ka nisur kur balerini i njohur teksa bisedonte me Tan Bramën ka përmendur një “treshe”.

Sipas tij, ka qenë në mënyrë figurative për të mjelë dhinë, por kjo nuk është pritur aspal mirë nga aktorja e njohur.

“Ti hapi këmbët unë e mjel, e bëjmë treshe”, tha Iliri, që më pas solli dhe reagimin e fortë të aktores, e cila i përmendi dhe gruan.

“Të kapi dhinë e vetë atje (gruan), dhe ta kthejë si të dojë, le të marri dhe Tanin pastaj për ndihmë”, dëgjohet që të thotë aktorja e irrituar.

Ndërkohë gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme kur u pyet nga Arbana, Monika u shfaq tepër e prekur, ndërkohë që në vijim me Ilirin kishte vazhduar komunikimin, dhe nuk ishte sqaruar për këtë çështje. Por nga ana tjetër, Iliri shtoi se shakaja e tij nuk kishte lidhje me Monikën.

Pas përfundimit të spektaklit Monika ka biseduar me Arjola Demirin rreth kësaj. Duket se asaj i ka ngelur hatri me shoqen e saj, pasi Arjola dëgjohet duke i thënë “e thashë 3 herë që ke qenë e mërzitur.

Pjesë nga biseda:

Arjola: E thashë 3 herë që ke qenë e mërzitur, 3 kokrra herë. Për çfarë po mërzitesh?

Monika: Jashtë merret shumë shëmtuar. Ju luta “Vëllait të Madh” të mos e jepte

Arjola: Të jesh e bindur se nëse merret shëmtuar, të gjitha pasojat e kësaj i mban Iliri

Monika: Po, po. A nuk e shikon se si i shfrytëzon të gjitha gjërat? Kam nevojë Ilir realisht Arjola, që unë jam me Donaldin?

Arjola: Atë punën që tha me trenin ma ka thënë edhe mua, ka thënë do e shoh deri ku e ka Monika. E kam marrë si një lloj provokimi që po të bën me të testuar ai ty. Të gjithë këto që keni bërë, kunjat, ironitë, unë i kam marrë si pjesë e shakasë, nuk i kam marrë si të vërteta. Se të ishin të vërteta, nga ana e tij, se nga ana jote e di se kanë qenë shaka. Kam pritur që edhe nga ana e tij të jenë shaka se nuk më ka thënë se e ka me të vërtetë me Monikën

Monika: Nga ana ime ka qenë shaka, e përmes kësaj shakaje ka qenë ‘ej mblidh mendjen’. Ama nuk e kam cënuar asnjëherë Ilirin. Më thuaj një moment ku jam shfryrë për Ilirin ashtu? Ai vazhdon e thotë një muhabet që nuk ka sens. Unë nuk di se si të ulëras me atë njeri. Tani atij i ka ardhur fundi, realisht i erdhi fundi. Ça pune ka ai? Unë kam kërcyer atë ditë, e a thashë do e vesh në prime?

Arjola: Pse duhet ta shpjegosh? Atë që e ndjen ta bësh, mos e shpjego

Monika: Donaldi 26 vjeç nuk e ka bërë kurrë atë shaka. Edhe kur nuk kam folur me atë, ai ka mbyllur gojën e nuk ka folur.

Arjola: Nuk është gjëja për tu krahasuar. Kjo është mes teje dhe Ilirit. Nëse ti nuk e toleron më, jepi stop, as ironi, asnjë gjë. Me mua nuk ke pse të mërzitesh. Nëse kjo nuk ka qenë shaka dhe ka qenë me të vërtet për Monikën, është shumë e rëndë dhe nuk e pres nga ana e Ilirit.