BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Gossip

“U bë e bajatshme, e mërzitshme dhe…”/ Ish-banorja e BBV komenton lojën e banorëve: Për kë e ka ajo?

“U bë e bajatshme, e mërzitshme dhe…”/ Ish-banorja

Eftuar në studion e “Live From Tirana” ka qenë gazetarja e njohur Zhaklina Gjolla, njëkohësisht edhe ish-banore e “Big Brother VIP 2”. Ajo ka komentuar më shumë mbi banorët e mbetur tashmë brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, si dhe si e parashikon ajo finalen…

Zhaklina foli për banorët që ajo shihte si favoritë dhe për ata që i kanë lënë më shumë përshtypje:

Është shumë e vështirë sepse lojtarët finalë janë shumë unikë dhe nuk ka pasur histori si edicioni i kaluar me protagonist dhe antagonist. Personalisht, do të doja që ta fitonte një nga vajzat. Mendoj se lojtare si Franceska dhe Heidi kanë qenë më aktive dhe të fuqishme sesa djemtë.

Për 2 finalistet e ardhshëm, ajo tha:

Kam përshtypjen se Egla, por do më pëlqente shumë Franceska, edhe pse nuk mendoj se do ta fitojë. Ndoshta do të na surprizojë Heidi?

Zhaklina i komentoi kështu banorët e mbetur tani në “Big Brother VIP 3”:

Egla filloi të bëhej e bezdisshme, e mërzitshme dhe shumë monotone. U mundua të ruante ritmin, por nuk ia arriti dot. Nuk mendoj se Heidi kishte ndonjë simpati ose reputacion ekzistues të mbartur nga “Grande Fratello”. Ajo ka arritur të krijojë një opinion publik për veten nga “Big Brother”, jo nga “Grande Fratello”. Mund të them se më parë i është dëgjuar thjesht emri, vetëm kaq. Më ka surprizuar shumë Françeska. Është treguar shumë e zgjuar, nuk ka pasur debat ku të ketë ngelur pa argumenta, kurrë nuk ka dalë bllof, të mos di si të sqarojë jo vetëm përplasjet me banorët, por logjikën pas vetë argumenteve. Nuk është influencuar, ka mbajtur qëndrimin e saj dhe është një lojtare shumë guximtare.

Juli di të artikulojë më mirë nga të gjithë brenda “Big Brother”, ka një ‘background’ artistik që normalisht e ka ndihmuar shumë, por nga ana tjetër nuk ka bërë një batutë. Sa i përket Romeos, nuk do më pëlqente që ta fitonte. E vetmja gjë që më ka bërë përshtypje për të është historia e dashurisë dhe aty do favorizoja Heidin. Meritoni nuk më pëlqente në fillim, por kam ndryshuar mendim. Më pëlqente që në debatet me Heidin, ia kthente në të njëjtën monedhë. Ishte aktiv, hynte edhe në debate që nuk ishin të tija për hir të lojës.