BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

Update i ri i WhatsApp, është ai që kemi kohë që e presim në lidhje me mesazhet në grup!

Update i ri i WhatsApp, është ai që kemi kohë që e

WhatsApp po e bën shumë më të lehtë mbajtjen e mesazheve të rëndësishme në grup ku mund t’i shohin të gjithë. Aplikacioni popullor po punon për një tjetër veçori të re për t’i çuar grupet në një nivel të ri. Sipas një pamjeje të zbuluar të ekranit, duket se së shpejti do të jeni në gjendje të bëni pin mesazhet për herë të parë.

Është një ndryshim i vogël, por potencialisht i rëndësishëm për këdo që merr pjesë në grupe në WhatsApp. Për shembull, detajet e një ngjarjeje të rëndësishme familjare mund të ngjiten lart për t’i parë të gjithë në një grup me të afërmit tuaj. Ose mund të përdoret në një grup pune për kolegët, në mënyrë që ata të jenë të vetëdijshëm për detaje specifike.

WABetaInfo zbuloi një pamje të hershme të opsionit. Faqja zyrtare thotë:

Falë mesazheve të gozhduara, ne mund t’i bëjmë ato lehtësisht të arritshme për të gjithë në bisedë dhe njerëzit qëndrojnë gjithmonë të fokusuar në atë që është me të vërtetë e rëndësishme. Aftësia për të pin mesazhe brenda bisedave dhe grupeve është në zhvillim e sipër dhe do të publikohet në një përditësim të ardhshëm të aplikacionit.

Si gjithmonë me testimin beta, është shumë herët dhe shefat e WhatsApp mund të vendosin të mos e shpërndajnë atë për publikun e gjerë. Nëse jeni shumë të padurueshëm, regjistrimi në WhatsApp beta është një mënyrë e thjeshtë për të marrë veçoritë së pari. Ndiqni udhëzuesin tonë më poshtë për të zbuluar se si.

Për të shkarkuar WhatsApp beta për smartfonin tuaj, duhet të shkoni te Google Play në Android dhe të kërkoni për WhatsApp. Lëvizni poshtë faqen derisa të shihni “Become a Beta Tester”. Prekni butonin “I’m In” dhe më pas kliko “Join” për të konfirmuar. Tani gjithçka që duhet të bëni është të prisni për përditësimin në versionin beta të aplikacionit. Anëtarësimi në WhatsApp beta në iOS është më i vështirë dhe ka kapacitet të kufizuar.