BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Kultura

Filmi “Yjet e së ardhmes” një komedi muzikore romantike, e cila i dedikohet moshës së tretë dhe rrjedhës që fati rezervon për këtë moshë

Filmi “Yjet e së ardhmes” një komedi muzikore romantike, e

Filmi "Yjet e së ardhmes" u shfaq në mjediset e Qendrës për Hapje dhe Dialog. “Yjet e së ardhmes” është një komedi muzikore romantike, e cila i dedikohet moshës së tretë dhe rrjedhës që fati rezervon për këtë moshë. Filmi me regji nga Edmond Topi ka në përbërje një kastë artistësh të njohur si Tinka Kurti, Reshat Arbana, Margarita Xhepa, Luftar Paja, Ema Andrea dhe të tjerë artistë me emër. Skenari i Uli Bree, përshtatur për publikun dhe komunitetin tonë nga vetë regjisori Edmodn Topi, vë në fokus moshën e tretë dhe marrëdhëniet e shoqërisë me të, konkretizuar figurativisht dhe në mënyrë përfaqësuese në marrëdhëniet e komunitetit me brezin e tretë të atyre artistëve, që si pasojë e tranzicionit dhe mungesës së kujdesit të shoqërisë për ta, pothuajse janë harruar. Regjisori Edmond Topi falenderoi të pranishmit në Qendrën për Hapje dhe Dialog -COD dhe solli për ta momente që ky film trajton, ku një grup të moshuarish që qëndrojnë së bashku në një shtëpi kujdesi, vijojnë të mendojnë akoma për ëndrrat e tyre që kanë mbetur në sirtar për shkak të mungesës së mundësive. Por Robi, një artist i “pashpërthyer” akoma, që prej vitesh bën muzikë por ende nuk është bërë i njohur, mendon se i ka ardhur mundësia, ku së bashku me formacionin e tij muzikor “Zjarri”, arrin të fitojë konkursin kombëtar “Yjet e së ardhmes”. Por asgjë nuk shkon sipas planit. Mbrëmja në COD u shoqërua më pas nga një bisedë mbi filmin mes të pranishmëve. “Yjet e së ardhmes” është shfaqur më parë edhe nëpër kinematë në Tiranë për publikun, por ka marrë pjesë dhe në festivale të ndryshme filmi.