BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Kultura

Haland mungon në Europian, për rivalët rriten shanset të fitojnë “Topin e Artë”

Haland mungon në Europian, për rivalët rriten shanset të

Në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm do të jetë një mungesë e dukshme. Sulmuesi Erling Haland. Ndërkohë, Kristiano Ronaldo, Herri Kejn, Kilian Mbape dhe Romelu Lukaku do ta kenë mundësinë të zgjasin rekordet dhe trashëgiminë e tyre të golave në “Euro 2024”. Për dallim prej tyre, Haland ka të ngjarë të jetë në pushime pas dështimit të Norvegjisë për t’u kualifikuar në turneun që do të mbahet në qershor dhe korrik të vitit të ardhshëm në Gjermani. Po ashtu, ky turne mund të ndikojë gjithashtu në ambiciet e Halandit për ta fituar “Topin e Artë” vitin e ardhshëm dhe për t’u konfirmuar si futbollisti numër një në botë. Trofetë ndërkombëtarë janë një faktor kyç në përcaktimin se kush e fiton çmimin më të madh individual të këtij sporti. Hiqni triumfin e Lionel Mesit në Kupën e Botës me Argjentinën vitin e kaluar dhe “Topi i Artë” ka të ngjarë të ishte fituar nga fuqia e golave që qëndron pas tripletës të Mançester Sitit, ekip që triumfoi në Premier League, FA Cup dhe Ligën e Kampionëve. Mesi mori “Topin e Artë” për herën e tetë, duke vendosur një rekord të ri. Ndoshta, ai do të jetë në garë për herën e nëntë nëse mund ta udhëheqë Argjentinën drejt fitores në “Copa America” të vitit të ardhshëm dhe të fitojë më shumë trofe me fanellën e Inter Miamit. Ronaldo, gjithashtu, po tregon pak shenja të uljes së ambicieve të tij në skenën ndërkombëtare, pavarësisht se u transferua në Arabinë Saudite, tek Al-Nasr. Ai tashmë është golashënuesi më i mirë në futbollin ndërkombëtar me 128 gola të shënuar. Nëse ftohet nga Portugalia, ai do të paraqitet në Evropianin e tij të gjashtë, pasi ka luajtur 25 ndeshje dhe ka shënuar më së shumti gola në historinë e turneut - 14. Anglezi Herri Kejn mund t'i ketë dhënë fund pritjes së tij të gjatë për trofe në kohën kur Evropiani do të vijë pas kalimit të tij te Bajerni i Munihut. Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Anglisë ka bërë një fillim spektakolar në Gjermani me 21 gola në 15 paraqitje për klubin e tij të ri. Bajerni ka të ngjarë të jetë një nga rivalët kryesorë të Sitit për Ligën e Kampionëve, falë golave të Kejn. Edhe Lukaku, karriera e të cilit në nivel klubi ka qenë në rënie gjatë dy vjetëve të fundit, ka më shumë shpresë se Haland për të fituar trofe me vendin e tij. Lukaku është i rëndësishëm për Belgjikën, pasi deri më tani ka shënuar 83 gola në 113 paraqitje, ndërsa ishte gjithashtu golashënuesi më i mirë në këtë cikël kualifikues me 14 gola të realizuar.

Më të lexuarat