BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Kultura

Infrastruktura kulturore, trashëgimia dhe investimet në fokus të takimit të ministrit Gonxhja me Stefania Vizzaccaro

Infrastruktura kulturore, trashëgimia dhe investimet në fokus të

Përmirësimi i infrastrukturës kulturore në Shqipëri, trashëgimia kulturore si dhe investimet e bashkëpunimet ishin në fokus të takimit të ministrit Blendi Gonxhja me znj Stefania Vizzaccaro drejtoreshën e Agjencisë Italiane të Bashkëpunimit për Zhvillim në Tiranë. Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit Blendi Gonxhja shprehet se gjatë këtij takimi u diktua dhe mbi projektet që janë në proces, si dhe ato të ardhshme. “Trashëgimia dhe kultura si themele e katalizatorë të zhvillimit ekonomik! Së bashku me drejtoreshën e Agjencisë Italiane të Bashkëpunimit për Zhvillim në Tiranë, znj. Stefania Vizzaccaro dhe ekipin e saj, diskutuam mbi strategjitë dhe projektet në proces e të ardhshme për të përmirësuar infrastrukturën kulturore në Shqipëri, për të promovuar dhe mbrojtur trashëgiminë kulturore, si dhe për të inkurajuar investimet në fushën e kulturës e në programet e mbështetjes direkte për ekonominë e industrinë kreative dhe artizanatet”, shprehet ministri Blendi Gonxhja në rrjete sociale, ku ka ndarë dhe foto gjatë këtij takimi që u zhvillua këto ditë. Sipas ministrit të Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit bashkëpunimi synon gjithashtu të krijojë mundësi të reja për bizneset lokale dhe të nxisë inovacionin e zhvillimin ekonomik të qëndrueshëm përmes financimeve të ndërmarrjeve të vogla e të mesme. Ministri Blendi Gonxhja shprehet gjithashtu se ndihma për kushte më të mira për shkollat profesionale është gjithashtu vlerë shumë e rëndësishme e shtuar. Agjencia Italiane për Bashkëpunim Zhvillimor është agjencia e qeverisë Italiane, e krijuar me ligjin 125/2014 , për zbatimin e politikave të bashkëpunimit ndërkombëtar për zhvillim. Përfaqësuesja e saj në Ballkanin Perëndimor është Stefania Vizzaccaro. Zyra e Tiranës ka përgjegjësi për Shqipërinë, Bosnje dhe Hercegovinën, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë.

 

 

Më të lexuarat