BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Kultura

Java Kulturore Greke vjen me aktivitete të ndryshme, nesër në mbrëmje shfaqje e baletit bashkëkohor tek amfiteatri i liqenit

Java Kulturore Greke vjen me aktivitete të ndryshme, nesër në

Java Kulturore Greke vjen me një sërë aktivitetesh. Një performancë kërcimi bashkëkohor nga Yannis Adoniou dhe Kunst Stoff do të vijë mbrëmjen e nesërme nën qiellin plot yje të amfiteatrit të liqenit të Tiranës. Frymëzuar nga miti i Letos, kjo pjesë unike eksploron temat e fuqisë, turbullirave, mbijetesës, paqes dhe lirisë. Me çdo lëvizje, vokal, ndërthurje vizuale dhe tinguj muzikore nga Nikos Giannios, kjo performancë është një rrugëtim i paharrueshëm zbulimi personal. Në vijim të Javës Kulturore Greke që do të zhvillohet prej datës 22 e deri më 29 maj janë dhe të tjera aktivitete, ku pjesë është poezia, filmi, etj. “Ju ftojmë të bëheni pjesë e udhëtimit tonë në botën e artit, muzikës, pikturës, poezisë, kërcimit, filmit dhe mitologjisë greke në Gjirokastër, Korçë dhe Tiranë!”, thuhet në faqen e Javëve Kulturore Ndërkombëtare për Javën Kulturore Greke që nis nesër në Tiranë. JKN thotë se do të jetë një eksperiencë të jashtëzakonshme kulturore, plot jetë e shpirt, prandaj nuk duhet humbur. Javët Kulturore Ndërkombëtare nisën këtë vit edicionin e tretë, ku për 7 muaj me radhë janë me qindra aktivitete që do të zhvillohen, një nismë e qeverisë shqiptare dhe nën kujdesin e Ministrisë së Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit. Aktivitetet e JNK nisën me Javën e Europës, kalendari vijoi me Francën dhe tani është Greqia, në vijim është Italia, Izraeli, Brazili, Hungaria, Holanda, Turqia, Mbretëria e Bashkuar, Kina, Gjermania, Japonia, SHBA, Austria, etj. Pjesë e Javëve Kulturore Ndërkombëtare për herë të parë këtë vit është bërë Meksika dhe Brazili. JKN filloi si një nismë e ish-Ministrisë së Kulturës në vitin 2022.