Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
 • Mosha ideale për të lindur fëmijë inteligjentë

  23/11/2017 - 22:36 - Lifestyle
  Nëse je ende në të 20-at e tua, ndoshta je familjarizuar me ndjesinë e bombardimit nga njoftimet e fejesave, martesave dhe lindjes së fëmijëve sa herë hyn në Facebook, gjë që ty nuk të duket normale. Që nga viti 2013, mosha mesatare e femrave që...
 • Horoskopi ditor, 23 Nëntor 2017

  23/11/2017 - 09:04 - Lifestyle
  Dashi  Do e keni shumë të vështirë të merreni vesh me partnerin/en tuaj gjatë kësaj dite dhe mosmarrëveshjet do jenë të pafundme. Beqarët do marrin ftesa, por do hezitojnë t’i pranojnë ato. Në planin financiar nuk duhet të nxitoheni të...
 • Kjo është mosha kur truri maturohet

  22/11/2017 - 22:40 - Lifestyle
  Neuroshkencëtarët konfirmojnë se truri maturohet plotësisht në moshën 25-vjeçare. Deri në këtë moshë, pjesa ballore e tij, pjesë e cila ndihmon në frenimin e sjelljeve impulsive, nuk është zhvilluar plotësisht. Disa shkencëtarë thonë se kjo mund të...
 • Avioni ulet në rrugë dhe përlaset me pemët /(VIDEO)

  22/11/2017 - 21:40 - Lifestyle
  Ky është momenti i tronditës kur një avion është përplasur me rrugën, po fatmirësisht nuk ka pasur viktima. Nga pamjet shihet se avioni turistik i afrohet shumë afër asfaltit dhe më pas përlasemt me pemët aty afër. Ngjarja ka ndodhur në Clearëater...
 • Sot mbyllet aplikimi për Lotarinë Amerikane, keni pak orë në dispozicion

  22/11/2017 - 16:07 - Lifestyle
  Për të gjithë ata që nuk e kanë hedhur ende lotarinë amerikane, kanë mbetur dhe pak orë nga fundi. Siç është bërë me dije që në fillim lotaria amerikane përfundon me datë 22 nëntor ora 17:00. Aplikimet për Llotarinë Amerikane, filluan më 18 Tetor...
 • Si t’i rrisni vetullat me përbërës natyralë

  21/11/2017 - 22:55 - Lifestyle
  Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndodh që teksa tentoni ti rekuperoni, i shkatërroni më keq. Mos tu zërë paniku, dhe merrni në dorë produktet kozmetike për të...
 • Horoskopi ditor, 21 Nëntor 2017

  21/11/2017 - 09:10 - Lifestyle
  Dashi  Mos kërkoni nga partneri/ja gjëra të pamundura sepse do e lëndoni mjaft atë. Tregohuni sa më realistë që të mundeni. Beqarët duhet të bëjnë kujdes me personat që do kenë rreth e rrotull. Disa do i lajkatojnë, por me dashakeqësi. Në...
 • Parashikimi i motit, 21 Nëntor 2017

  21/11/2017 - 09:09 - Aktualitet, 21/11/2017 - 09:09 - Lifestyle
  Kthjellimet dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime e vranësira të lehta do të ketë në zonat Lindore. Pasditja do të vijojë e kthjellët në pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira kalimtare do të ketë herë pas here në zonat...
 • FOTO/ Ambasadorja Vlahutin viziton Kishën e Shna Ndout

  20/11/2017 - 21:01 - Lifestyle
  Kisha e Shna Ndout, e njohur në mbarë shqiptarinë si Kisha e Laçit, ka pasur sot një vizitor të veçantë. Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, nuk mund të përmbyllte vizitën në veri të vendit pa u ngjitur në vendin e shenjtë...
 • Batutat, Maestro Lalo – Marinës: Po s’më ngacmove ti nuk di si të të ngacmoj unë…

  20/11/2017 - 08:11 - Lifestyle
  Nuk kanë munguar batutat as në natën e tretë të spektaklit “C’est la vie” në Tv Klan mes maestros Aleksandër Lalo dhe moderatores Marina Vjollca. Kjo e fundit e pyet përse maestro e kundërshton gjithmonë. Marina Vjollca: “...
 • Horoskopi ditor, 20 Nëntor 2017

  20/11/2017 - 07:43 - Lifestyle
  Dashi Do të keni dëshirë që ta nisni javën e re në mënyrë tejet të kujdesshme, inteligjente dhe inovative. Nuk do të mungojnë idetë krijuese dhe zgjidhjet të cilat do të rezultojnë me shumë vlerë. Do të jeni të fortë dhe të vendosur. Demi Venusi ju...
 • "La Repubblica": Kujtesë në Tiranë!

  19/11/2017 - 22:53 - Lifestyle
  Një rrugëtim rindërtues i memories kolektive të periudhës së diktaturës në Shqipëri, vjen përmes një artikulli të prestigjozes italiane “La Repubblica”, e cila shkruan për këtë mision që po përmbush qeveria shqiptare. Shkrimi i plotë i...
 • Dëmet serioze të përdorimit të teknologjisë para gjumit

  19/11/2017 - 20:07 - Lifestyle
  Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për të fjetur. Por ama kjo është e gabuar. Përtej faktit se të prish gjumin dhe nuk bën një gjumë të qetë shkenca ka zbuluar detaje të...
 • Gjendet e pajetë vajza e aktorit të njohur shqiptar

  19/11/2017 - 18:45 - Lifestyle
  32-vjeçarja e cila u gjet e vdekur në Prishtinë, është vajza e aktorit të njohur nga Kosova, Çun Lajçi. Ajo dyshohet se ka ndërruar jetë për shkak të mbidozës së drogës. Vetë Lajçi ka thurur disa vargje për vajzën e tij që u gjend e pajetë, të cilat...
 • 61-vjeçarja kërkon burrë me 100 mijë euro, ja "surpriza" që i bën vajza live

  19/11/2017 - 17:09 - Lifestyle
  Një histori e çuditshme është bërë pjesë sot e rubrikës “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Rovena i bëri një surprizë të pazakontë nënës së saj, zonjës Bukurie. Pasi tregoi historinë e dhimbshme të...
 • Horoskopi ditor, 19 Nëntor 2017

  19/11/2017 - 09:02 - Lifestyle
  Dashi Nëse kohët e fundit e keni lënë pas dore atë që keni në krah për shkak të angazhimeve profesionale, sot gjithçka do ndryshojë. Do e trajtoni me ëmbëlsi atë dhe do e përkëdhelni gjithë kohës. Beqarët që do shkojnë në një udhëtim apo në një...
 • Lexoje tani! Ja kush shenjë do të bëhet me para së shpejti

  18/11/2017 - 22:55 - Lifestyle
  Sipas disa parashikimeve janë disa persona të cilët në një periudhë të caktuar do bëhen milionerë. Ja kush janë ato: Demi Venusi e vendos Demin në shenjën që dëshiron më të bukurën. Ata e ndjejnë nevojën për të grumbulluar para për një jetë luksi....
 • Disa "hile" të vogla për vajzat që duan të kujdesen për veten

  18/11/2017 - 22:07 - Lifestyle
  1. Vendosni vazelinë para parfumit! Nëse doni që parfumi juaj të qëndrojë gjatë gjithë ditës në trupin tuaj (kur e keni ndarë mendjen që nuk do bëni dush), vendosni vazelinë përpara se të lyheni me parfum. Ajo do të ndihmojë që aroma të ndihet për...
 • Disa sekrete për t'i mbajtur më gjatë lulet të freskëta

  18/11/2017 - 21:51 - Lifestyle
  Padyshim që lulet janë një detaj shumë i bukur dhe shumë prej njerëzve preferojnë edhe ti mbajnë në shtëpi. Por ama edhe lulet kërkojnë kujdesine tyre. Ja disa "hile" të thjeshta për ti bërë ato të rrijnë të freskëta më gjatë në vazo:...
 • Horoskopi për nesër, 18 Nëntor 2017

  17/11/2017 - 22:41 - Lifestyle
  Dashi Do keni vështirësi dhe probleme gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe partneri do kërkoni qe gjerat te bëhen sipas mënyrës suaj dhe nuk do bini dakord për asgjë. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si janë prandaj nuk do e...
 • 71-vjeçarja sfidon ligjet e natyrës, kërkon të lindë

  17/11/2017 - 22:28 - Lifestyle
  Femrat në ditët e sotme, bëjnë ndërhyrje të shumta plastike, për të ngjarë sa me të reja. Por ky nuk është rasti i Ajda Pekkan. Edhe pse tashmë 71 vjeç, aktorja dhe këngëtarja turke ngjan si një vajzë. 71-vjeçarja thotë se nuk ka bërë asnjë...
 • Harroi se ku e kishte parkuar, e gjen makinën pas 20 vitesh

  17/11/2017 - 22:20 - Lifestyle
  Në vitin 1997 në qytetin gjerman të Frankfurtit, një burrë njoftoi në polici se makina e tij ishte vjedhur.  Por 20 vite më vonë, autoritetet kanë arritur të gjejnë Volkswagen Passat-in e humbur dhe zbuluan se 76-vjeçari në të vërtetë e kishte...
 • Njihuni me fermerët robotë

  17/11/2017 - 22:07 - Lifestyle
  Shkencëtarët kanë prodhuar një robot që do të kryejë funksionin e fermerëve që mund mund të mbjellin fara, t’i ujisin dhe ti korrin ato, pa ndihmën e askujt. Robotët nuk i korrin të mbjellat derisa ato të jenë të pjekura mirë, zhdukin...
 • Pas Emeli Sande në Tiranë do të vijë një tjetër artist i njohur në mbarë botën

  17/11/2017 - 21:44 - Lifestyle
  Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për “Natën e Bardhë” në Tiranë. Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të kryeqytetit në sheshin “Skënderbej”, pasi fama e këngëve të saj është...