BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Lifestyle

A bëni pjesë në list? 4- 10 shkurt, njihni shenjat me dhe pa fat për javën

A bëni pjesë në list? 4- 10 shkurt, njihni shenjat me dhe pa fat

ME FAT

Ju që i përkisni fundit të dhjetëditëshit 1 dhe 2, pavarësisht shenjës tuaj, jeni në rezistencën ndaj zjarrit këtë javë, që duke gjykuar nga pjesa tjetër, ndoshta jeni me fat, pasi ditët do të rrjedhin të qeta, pa turbulenca dhe surpriza të pakëndshme. Në datën 7 të muajit, Bricjapët, Dashi, Peshorja, Gaforrja, Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit, të lindur në fund të dhjetëditëshit të dytë ose në fillim të dhjetëditëshit të tretë, do të keni edhe incidente të këndshme, mundësi, të ardhura shtesë, rrufe. -Dashuri dhe flirte të shpejta dhe zhvillime që do t’ju befasojnë pozitivisht, duke zbuluar se e papritura dhe e paplanifikuara, ndonjëherë, janë më të bukurat.


PA FAT


Ujorët, Luanët, Demi dhe Akrepi i lindur në fund të dhjetëditëshit të dytë ose në fillim të dhjetëditëshit të tretë lidhin rripat e sigurimit sepse kjo javë drejt fundit të saj do t’ju kujtojë paksa një xhiro me slitë. Do të mjaftojnë ulje-ngritjet e mprehta në marrëdhëniet tuaja, profesionale apo familjare, duke ju bërë thirrje që të shkëputeni plotësisht dhe të filloni një rrugë tjetër. Ajo që më së shumti dëshironi të shmangni dhe keni frikë, ka të ngjarë të ndodhë papritur, ndërsa surprizat nga dhe në fytyrën tuaj do të pasojnë njëra-tjetrën. Ndaj do të ishte mirë të zgjidhnit një rrugë tjetër në mënyrë që zhvillimet, të cilat nuk do të jenë ato të dëshiruara, të mos ju kapërcejnë. Dhe mbani mend, çdo gjë që bëhet ose nuk bëhet ndodh për një arsye dhe “pse” ose do ta zbuloni shpejt ose aspak, në varësi të mënyrës se si i shihni dhe gjykoni gjërat.