BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Lifestyle

A bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat e horoskopit që preferojnë dasma tradicionale

A bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat e horoskopit

Ata as nuk duan të dëgjojnë për një marrëveshje bashkëjetese apo martesë në Bashki. Ata ëndërrojnë për një martesë tradicionale. Në kishë, me një prift dhe një kumbar. Me kurora me lule, oriz, valle dhe me pas një gosti të madhe për të gjithë të ftuarit e tyre.  Le të shohim se për cilat shenja bëhet fjalë dhe sigurisht t’i analizojmë ato!

Demi

Demi është një lloj tradicional. Dhe më e rëndësishmja, ai është një romantik në të njëjtën kohë. Gruaja dem dëshiron të veshë fustanin e bardhë të nusërisë, ta presë dhëndrin në kishë, t’i hedhin oriz, t’i shkelë këmbën dhëndrit dhe shumë të tjera. Mashkulli Demi është gjithashtu tradicional. Ai dëshiron që dasma e tij të bëhet me gjithë formalitetin dhe më pas të gjithë të festojnë me një festë tradicionale me gjithçka.

Gaforrja

Gaforrja qoftë mashkull apo femër, jeton dhe merr frymë për momentin kur do të krijojë familjen e tij dhe do të ngjisë shkallët e kishës. Lloji klasik, tradicional. Do të preferojë ta bëjë dasmën në fshat (nëse ka) dhe më pas të argëtohet me të gjithë të dashurit e tij, me klarinetë, me qengja dhe të gjitha prodhimet e tjera të tij vendase. Nëse i sugjeroni një Gaforre për një martesë në Bashki, ai do të zemërohet.

Bricjap

Tipi tradicional i grupit, nuk mund të ishte tjetër veçse Bricjapi. Ai nuk preferon risitë dhe zakonet e reja. Ai dëshiron martesë fetare. Të ngjisësh shkallët e kishës, të martohesh me prift dhe gjithçka të jetë kaq solemne. Më pas ai dëshiron të bëjë një festë me tre kopertina në qendër me rotonda klasike, kërcime deri në mëngjes dhe muzikë tradicionale për të afërmit dhe miqtë.