BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Lifestyle

A jeni në listë? Këto janë shenjat më bindëse të horoskopit

A jeni në listë? Këto janë shenjat më bindëse

Duke folur për bindjen, ka disa mes nesh që mund të magjepsin ata që i rrethojnë në çdo skenar. Ose përmes flirtimit, ose për shkak të vëzhgimit të tyre të shtuar, ose përmes argumenteve logjike.

Kur bëhet fjalë ama për këto tri shenja horoskopi, aftësia e tyre bindëse mund të arrijë çdo gjë!

Në krye të listës janë këto shenja të gëzuara të ajrit, të cilat do t’ju flasin për çdo gjë dhe do të marrin atë që duan, thjesht sepse ju bëjnë të pajtoheni me ta.

Nëse ka një shenjë që mund të shesë akull në Islandë, ajo do të ishte Peshorja super miqësore, super simpatike.

Peshoret e dinë saktësisht se çfarë të thonë për t’ju bërë të pranoni çdo sugjerim të tyre, pavarësisht se sa shumë rezistoni.

Ndryshe nga Peshoret, të cilët shpesh do të flirtojnë për të marrë atë që duan, Virgjëreshat shumë analitike dhe praktike kanë të bëjnë me logjikën e bazuar në fakte. Dëshironi të kërkoni një rritje në punë? Ju mund të mbështeteni në këtë shenjë tokësore për t’ju shtyrë të mbështesni veten duke nxjerrë statistika se sa shumë po bëjnë punëtorët në fushën tuaj. Nuk jeni i sigurt nëse duhet të lëvizni? Mos u shqetësoni, miku juaj i besueshëm Virgjëresha ka një listë me të mirat dhe të këqijat se pse apartamenti tre blloqe larg është i duhuri për ju.

Qëllimi i tyre është t’ju bëjnë t’i shihni gjërat në mënyrë objektive.