BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Lifestyle

A jeni në listë? Këto janë shenjat më me fat dhe ato më pafat të javës

A jeni në listë? Këto janë shenjat më me fat dhe ato

Kjo javë nis me një aspekt të vështirë, pasi Venusi, duke i dhënë lamtumirën Peshores, përplaset me Plutonin në Bricjap, në datën 3, një ditë me disa sqarime, në absolutitet dhe pasione, urrejtje dhe xhelozi.

Në datën 4, ai kalon në Akrep dhe sjell thellësi të ndjenjës dhe shumë apel seksual. Në datën 6, tribuna e saj e favorshme me Saturnin në Peshqit na shtyn të angazhohemi, të mbajmë premtimet dhe fjalën tonë dhe të vazhdojmë me atë që është e drejtë dhe e mirë për ne, në çdo veprim apo vendim.

Në datën 7, ka një tjetër aspekt pozitiv, ai i Mërkurit në Bricjap me Jupiterin në Dem, me incidente dhe lajme fatsjellëse, por edhe zgjidhje dhe lehtësira apo propozime të favorshme dhe takime të suksesshme që kanë të drejtën e tyre.

Nisur nga të gjitha sa më sipër, le të shohim se cilat do të jenë shenjat me fat dhe pafat të javës, në varësi të dhjetë ditëve që i përkasin:

Akrepat, Demi, Luanët dhe Ujorët që kanë lindur në fillim të dekadës së parë, keni çdo arsye të gëzoheni me Venusin në Akrep, i cili nga data 4 do t’ju japë mundësinë të përmirësoni kushtet e jetës, por edhe marrëdhëniet tuaja, romantike apo profesionale.

Edhe pse në datën 6 do ju bëjë të mendoni si do t’ia dilni, në fund do të çoheni në rrugën e duhur.

Ju Dashi, Peshorja, Gaforrja dhe Bricjapi i dhjetëditëshit të parë jeni gjithashtu ndër fatlumët e javës , jo vetëm sepse Afërdita do të kujdeset që të mos ju mungojë asgjë romantikisht dhe financiarisht dhe gjithçka që dëshironi të keni, por sepse treshi i Mërkurit në Bricjap me Jupiterin në Demi vjen për t’ju sjellë favore në fusha të rëndësishme të jetës tuaj dhe mundësi, mënyra apo ide, për të arritur diçka më shumë.

Siç mund ta shihni, ju Binjakët, Shigjetari, Virgjëresha dhe Peshqit jeni ndër të pafatit edhe këtë javë, nëse i përkisni dhjetëditëshit të parë, sepse pavarësisht kohëve të mira do të përjetoni drejt fundit (rreth orës 7), të gjitha pushoni do shqetësoheni nga Marsi te Shigjetari i cili është vendosur të mos ju lërë asnjë moment në paqe.

Grindjet, mosmarrëveshjet, çështjet familjare, problemet në shtëpi ose në marrëdhëniet me njerëzit tuaj do t’ju mbajnë në prizë dhe agresioni juaj ose mungesa e vullnetit për të kuptuar ose për të hedhur pak ujë në verën tuaj nuk ndihmon për të qetësuar tensionet. Nga ora 9 e tutje do të merrni frymë.