BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Lifestyle

A jeni në listë? Këto janë tre shenjat e horoskopit që nuk duan të rriten kurrë

A jeni në listë? Këto janë tre shenjat e horoskopit që

Nuk ka rëndësi se sa vjeç janë, disa njerëz zgjedhin të mbeten Piter Pan të përjetshëm sepse e kanalizojnë gjithçka në varësi të energjisë dhe dëshirave të tyre.

Ka disa shenja në horoskop që nuk duan të rriten kurrë, e kjo do të thotë se për ta nuk ka asgjë më të keqe se mbyllja në shtëpi, punët, organizimi i një darke me familjarët e të tjera angazhime të ngjashme. Këto tri shenja të horoskopit i gëzohen hobive të tyre, adrenalinës dhe aktiviteteve të tjera që u japin gëzim dhe momente të paharrueshme.

Një Binjak është si një fëmijë në një trup të rrituri. Ata urrejnë të bëjnë punët e shtëpisë dhe janë pak të çrregullt e si fëmijë në gjithçka që bëjnë. Kjo shenjë është gjithashtu tepër nostalgjike, që do të thotë se i pëlqen të shohë të njëjtat filma dhe të dëgjojnë të njëjtat grupe muzikore që kanë dashur dhe adhuruar prej adoleshencës.

Gaforrja e përbuz idenë e rritjes dhe moshimit. Të lindurit e kësaj shenje bien në dashuri me çdo epokë të jetës së tyre. Kjo shenjë nuk e pëlqen idenë e blerjes së një shtëpie ku do t’u duhet të angazhohet me gatime, pastrime e të tjera detyrime të përditshme. Në vend të një stili jete rutinë, ata duan argëtimin, koncertet, kinemanë, etj.

Kjo shenjë ka energji të pashterueshme si një fëmijë, falë mënyrës si jetojnë, si bëjnë shaka dhe ky është një tipar që të gjithë jua njohin.

 Shigjetari kërkon përvojat argëtuese, të ngjashme me fëmijët sa herë që të jetë e mundur. Ata mund të argëtohen në parqe lodrash, në parada karnavalesh dhe të largohen prej andej me një mollë sheqeri ose një arush pellushi në dorë sepse në fund këto janë gjërat që u pëlqen të bëjnë më shumë.