BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Lifestyle

A jeni në listë? Shenjat e horoskopit që nuk kërkojnë kurrë falje

A jeni në listë? Shenjat e horoskopit që nuk kërkojnë

Nga njëra anë, kemi njerëzit nuk e kanë aspak problem të pranojnë se e kanë gabim dhe madje janë të gatshëm të kërkojnë falje për këtë. 

Nga ana tjetër, janë ata të tjerët, që jo vetëm që nuk do ta pranojnë mundësinë që e kanë gabim, por edhe mund të përpiqen t’ju “çmendin” dhe t’ju nxjerrin fajtorë. E siç ndodh shpesh me tipare të ndryshme të personalitetit, shenja e Zodiac=ut mund të jetë një tregues i mirë nëse një falje vjen lehtë, vështirë ose thjesht kurrë. Lexoni për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut zakonisht nuk mësojnë kurrë të kërkojnë falje.

Virgjëresha

Nëse flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, Virgjëreshat vijnë në krye të listës. Perfeksionistët e Horoskopit rrallë pëlqejnë mënyrat e njerëzve të tjerë, në fakt ata kurrë nuk pëlqejnë asnjë mënyrë tjetër përveç asaj të vetës. Dhe duke qenë se askush nuk mund të jetë më i mirë se një Virgjëreshë, sigurisht që ata nuk ia dalin shumë mirë me kritikat, prandaj çdo mosmiratim është i papranueshëm. Meqenëse ata kanë standarde tepër të larta në çdo kontekst, nuk u pëlqen të kritikohen nga njerëz që nuk i përmbushin standardet e tyre të përsosmërisë dhe nuk e pranojnë që e kan gabim. Gjë që pastaj nuk sjell kurrë as edhe një falje të vetme.

Akrep

Nëse ndonjëherë kapni një Akrep duke kërkuar falje, shënoni datën dhe regjistrojeni në çdo mënyrë që të mundeni, sepse ata janë gjithashtu një nga shenjat që nuk e kërkojnë kurrë. Çdo gjë që sfidon fuqinë e tyre bëhet automatikisht një kërcënim për ta, teksa refuzojnë t’u imponohen mendimet e të tjerëve dhe nuk “dhurojnë”. Përveç kësaj, ata janë shumë të mirë në manipulimin e atyre që i rrethojnë, kështu që ata mund të kalojnë lehtësisht tek statusi i “viktimës”. T’i thuash një Akrepi se kishte gabuar është thjesht e pamundur.

Luani

Kur flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, duhet të përfshijmë shenjën me egon më të madhe. Luanët janë të njohur për natyrën e tyre egoiste dhe nuk vlerësojnë askënd që pyet se ‘sa të shkëlqyer janë’ në gjithçka. Edhe kur bëjnë diçka të gabuar ose kur pranojnë se kanë bërë diçka të gabuar, ata nuk mund të kërkojnë kurrë falje. Megjithatë, mund të prisni një gjest vullneti të mirë prej tyre, por deri këtu mund të shkojnë!

Ujori

Edhe pse dikush do të priste që Ujorët të jenë të hapur ndaj kritikave, realiteti është krejt ndryshe. Është shumë e rrallë të shohësh këtë shenjë duke kërkuar falje. E rrallë, por jo e pamundur. Ata reagojnë ndryshe kur u thonë se e kanë gabim, ndryshe nga Luani apo Virgjëresha. Ujori thjesht do ju injorojë. Ata thjesht duhet të detyrohen të shohin ‘pamjen e madhe’ përpara se të kuptojnë gabimet e tyre.