BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Lifestyle

Artistet shqiptare çmendin “top-listat” botërore/ Ja kush renditet e para (Emrat)

Artistet shqiptare çmendin “top-listat” botërore/ Ja

Së fundmi “Billboard Top, 100” ka publikuar këngët më të vlerësuara dhe të dëgjuara për vitin 2022, ku shihet se si artistet me origjinë shqiptare, kanë “pushtuar” "top-listat" me projektet e tyre muzikore.Në kategorinë “Hot Dance/ Elektronic Song”, vërehet se 3 këngëtare shqiptare janë renditur në “Top-10”.E para në listë renditet Dua Lipa me bashkëpunimin e saj me Elton John “Cold heart”.

Shqiptarja Ava Max, është një tjetër artiste, e cila ka zënë vendin e katërt me këngën e saj “The Motto” në bashkëpunim me Dj Tiesto, ndërkohë Bebe Rexha është renditur në vendin e shtatë me projektin e saj “I’m Good”, në bashkëpunim me Dj e njohur David Guetta.Kjo e fundit e ka ndarë këtë lajm edhe në "Instastory"-n e saj.

Kujtojmë se pak ditë më parë në mbrëmjen e “MTV Europe Music Awards 2022”, ishte një mbrëmje ku mbizotëruan shqiptaret.Rita Ora së bashku me bashkëshortin e saj Taika Waititi, ishin prezantuesit e këtij eventi, ndërsa shqiptaret Bebe Rexha, Ava Max performuan hitet e tyre më të fundit.Bebe, Ava dhe Dua Lipa ishin në garë për çmimin “Bashkëpunimi më i mirë”