BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Lifestyle

Bëni kujdes! Astrologët paralajmërojnë këto dy shenja, njihuni me horoskopin për sot 28 Maj 2024

Bëni kujdes! Astrologët paralajmërojnë këto dy shenja,

Dashi

Dita mund të fillojë e trazuar gjatë kësaj dite megjithatë do e kaloni gjithçka shpejt dhe do merrni frymë më lirisht. Ju të dashuruarit do i jepni më shumë prioritet kënaqësisë në çift. Nëse keni kohë që jeni bashkë mund të mendoni edhe për një bashkëjetesë, ndërsa nëse jeni të martuar mund të planifikoni një fëmije. Ju beqarët do jeni më në formë se kurrë dhe do keni mundësi të shumta të shijoni dashurinë. Në punë do jetë javë e paqëndrueshme dhe shpeshherë do ndiheni të lodhur. Bëni edhe pak përpjekje që të arrini disa nga objektivat. Në planin financiar nuk do jetë nevoja të ulni shpenzimet sepse situata do jetë vërtet e shkëlqyer.

Demi
Gjatë kësaj dite do i besoni shumë instinktit tuaj dhe do merrni vendime të rëndësishme. Ju që keni një lidhje do kaloni një ditë shumë të bukur në praninë e partnerit tuaj të dashur. Do ndiheni shpeshherë të lumtur dhe do dëshironi që dita të mos ketë fund. Gjithsesi yjet këshillojnë të mos bëni gabim ta idealizoni partnerin. Ju beqarët do refuzoni disa ftesa që mund të jenë vendimtare për jetën sentimentale. Në punë do jeni të zotët dhe do arrini pak nga pak qëllimin që i kishit vënë vetes. Mund t’iu duhet të merrni edhe vendime shumë të rëndësishme. Mërkuri do iu nxitë të tregoheni më të kujdesshëm me financat.

Binjakët

Do jeni shumë më të logjikshëm gjatë kësaj dite dhe do bëni gjithçka që secila fushë t’iu ecë sa më mirë. Disiplinën që do vendosni do ua kenë të gjithë zili. Për ju të dashuruarit dielli do ndriçojë dhe emocionet do jenë të vazhdueshme. Do ndiheni të dëshiruar dhe të përkëdhelur. Askush nuk do arrijë t’ua prishë atmosferën e ngrohtë që do krijohet. Sektori i dashurisë për ju beqarët do influencohet nga Venusi. Do keni vërtet fat prandaj duhet ta shfrytëzoni. Në punë nuk do iu mungojë kurajoja dhe do i kaloni një nga një pengesat që iu kishin dalë. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe do arrini ta stabilizoni situatën. Më në fund do jeni të qetë në këtë plan.

Gaforrja
Ka rrezik që gjatë kësaj dite të mos jeni aktivë dhe t’i lini gjërat pas dore. Mundet të përballeni edhe me vështirësi. Për ju të dashuruarit do ketë momente të jashtëzakonshme. Do diskutoni gjatë për disa tema delikate me partnerin dhe të dy do tregoheni kokëfortë. Bëni lëshime sepse ndryshe nuk keni për të dale askund. Plutoni do ndikojë negativisht tek jeta sentimentale për ju beqarët. Mos prisni as sot për mbërritjen e dashurisë të shumë ëndërruar. Në pune do lëvizni çdo gur vetëm e vetëm për të përmbushur ambiciet tuaja. Financat do jenë të qëndrueshme dhe nuk do keni aspak vështirësi.

Luani

Do ndiheni shumë të sigurt në vetvete gjatë kësaj dite dhe do ju duket sikur jeni mbi të gjithë. Kujdes sepse gjithçka mund t’iu kthehet kundër. Nëse keni një lidhje mos u tregoni shumë dominues sepse kjo mund të nxitë debate me partnerin. Të dy jeni të barabartë dhe keni të drejtë të shpreheni ashtu si mendoni. Ju beqarët duhet të bëni më tepër durim nëse doni ta gjeni një person me të vërtetë interesant. Rrethanat do jenë të favorshme edhe për të hedhur hapa para në karrierë. Vendosmëria do jetë një nga pikat kyçe që do iu ndihmojnë t’ia dilni. Financat do marrin drejtimin e duhur. Po vazhduat kështu shumë shpejt do keni përmirësime të mëdha.

Virgjëresha
Do jeni shumë të ndërgjegjshëm gjatë kësaj dite dhe do merrni masat e duhura për t’i bërë gjërat të funksionojnë. Bashkëpunimi në çift do jetë edhe më i madh sesa mund ta kishit menduar. Të dy me partnerin do shprehni ato që do ndjeni dhe do flisni hapur me njëri-tjetrin. Ju beqarët nëse nuk e teproni me kërkesat dhe nuk pretendoni të gjeni ndonjë “princ” do i kenë të gjitha mundësitë për të krijuar një lidhje. Në jetën profesionale gjërat do rrjedhin ashtu si duhet. Do jeni më të hapur dhe do i keni idetë e qarta. Në planin financiar kushtet do jenë të favorshme për përmirësim të buxhetit.

Peshorja

Gjatë kësaj dite duhet patjetër të vendosni rregull në jetën tuaj sepse po i latë gjërat siç janë do keni probleme të mëdha. Për shkak të nervozizmit ju të dashuruarit mund të keni konflikte dhe mosmarrëveshje të shumta me partnerin. Nuk do toleroni në asnjë pikë dhe kjo do e përkeqësojë situatën. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak kohë për personin ideal pasi dita e sotme nuk është e duhura. Në punë do iu pushtojë euforia dhe do ecni me ritme të shpejta. Ka shumë mundësi të arrini shpejt objektivin. Financat do jenë pika juaj më e dobët. Nuk do arrini dot t’i mbani ato të stabilizuar sepse do shpenzoni pa masë.

Akrepi
Qielli juaj do jetë gri gjatë kësaj dite. Në tërësi gjërat kanë për t’iu ecur keq dhe nuk do ndiheni të qetë. Kokëfortësia juaj në jetën në çift mund të sjellë probleme serioze me atë që keni në krah. Toleranca është një virtyt shumë i vlerësuar, kështu që mundohuni edhe ju të tregoheni të tillë. Ju beqarët do njiheni me shumë persona. Shikojeni me kujdes secilin sepse ndërmjet tyre fshihet gjysma juaj. Jeta profesionale do jetë e kënaqshme. Nëse keni ndonjë paqartësi mos ngurroni të pyesni kolegët. Falë ndihmës së Neptunit situata financiar do fillojë të përmirësohet.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do jeni më të ndërgjegjshëm se më parë dhe do zgjidhni disa problematika të mbetura pezull. Venusi do influencojë së tepërmi jetën tuaj sentimentale nëse keni një lidhje. Do kaloni momente të këndshme me partnerin, por njëkohësisht do gjeni edhe kohë për familjen dhe miqtë. Ju beqarët do nisni aventura afatshkurtra, ndërsa dashuria e madhe do dhe pak kohe të mbërrijë. Në punë nuk rekomandohet të merrni vendime të menjëhershme. Yjet do jenë kontradiktorë dhe nuk do gjykoni ashtu si duhet. Në planin financiar do kryeni transaksione të rëndësishme. Situata e vështirë do të marrë fund.

Bricjapi

Do jeni në humor më të mirë gjatë kësaj dite dhe do i zgjidhni edhe disa situata të ndërlikuara që ju kishin dalë. Ju të dashuruarit do i jepni më shumë prioritet jetës tuaj në çift dhe do bëni çmos që të ruani një atmosferë sa më të ngrohtë. Planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu ndihmojnë t’ia arrini qëllimit. Ju beqarët më në fund do filloni një histori të bukur dashurie që do ua mbushë shpirtin. Në punë do arrini atë që keni dëshiruar gjithmonë. Nëse bashkëpunoni me disa kolegë suksesi do jetë edhe më i madh. Në planin financiar do keni fat. Jo vetëm që buxheti do stabilizohet, por priten edhe përmirësime të ndjeshme.

Ujori

Në disa momente stresi nuk do ju lërë të qetë sot, megjithatë me ndihmën e të afërmve dhe miqve do kaloni gjithçka me lehtësi. Dita do mbyllet më mirë nga sa e kishit menduar. Për ju të dashuruarit gjërat do shkojnë më së miri. Do bëni mirë të mos flisni aspak për çështje lekësh që ta ruani sa më gjatë këtë atmosferë. Për sa iu përket ju beqarëve, yjet thonë se do e keni sërish të vështirë ta gjeni personin që po kërkoni. Karriera do marre një kthesë të madhe sigurisht që në të mirën tuaj. Saturni do iu ndihmoje ta stabilizoni edhe situatën financiare. Do merreni më tepër me to dhe çdo gjë do shkojë si e kishit menduar.

Peshqit
Dielli dhe Saturni do jenë “ilaçi” për çdo problem që do keni gjatë kësaj dite. Do i largoni disa zakone të këqija njëherë e përgjithmonë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni të lumtur dhe të kënaqur. Emocionet do jenë të shumta vetëm bëni kujdes mos e teproni me kapricot. Ju beqarët do jeni më të përkëdhelur nga yjet dhe do e gjeni personin që keni kërkuar prej kohësh. Në punë do keni më tepër energji. Disa projekte që kishit menduar mund të fillojnë të realizohen papritur. Në planin financiar do gjeni çelësat për ta përmirësuar situatën. Kjo do iu qetësojë dhe do bëni shpenzimet e nevojshme.