BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Hëna e plotë e shkurtit/ Pikë kthese për jetën tuaj, 3 shenjat më të ndikuara

Bëni pjesë në listë? Hëna e plotë e shkurtit/

Merr fryme thelle. Tani, lëshojeni ngadalë atë frymë dhe hapni mendjen tuaj ndaj mundësive të reja. Hëna e plotë e ardhshme është një kohë e mirë për të hequr dorë nga kontrolli dhe për të filluar një udhëtim shërimi dhe vetë-zhvillimi.

Hëna e plotë që lind në shenjën e Virgjëreshës më 24 shkurt do të ecë përpara, duke simbolizuar një pikë kthese në jetën e disa shenjave. E njohur gjithashtu si “Hëna e borës”, hëna e plotë e shkurtit ofron një kohë për veprim.

Cilat shenja preken më shumë?

Dashi
Një periudhë plot detyrime është ajo që fillon me Hënën e Plotë tek Virgjëresha më 24 shkurt. Ndikimi i çdo Hënë të Plotë fillon disa ditë përpara dhe zgjat disa ditë pasi të përfundojë, kështu që me siguri tashmë keni ndjerë disa nga dridhjet e saj. Ju merrni përsipër shumë përgjegjësi dhe do të humbisni lehtësisht durimin për shkak të tyre. Mundohuni të përqendroheni në një gjë në një kohë dhe jo domosdoshmërisht në rezultatin e gjithçkaje që ju nevojitet për të arritur. Kjo mund të jetë një pikë kthese për jetën tuaj. Vazhdoni punën e mirë, por mos e neglizhoni shëndetin tuaj.

Peshorja
Hëna e plotë e ardhshme do t’ju japë mundësinë të bëni një hap prapa dhe të përqendroheni në pamjen më të gjerë. Duhet të filloni t’i kushtoni vëmendje intuitës suaj. Dëgjoni atë që mendja dhe trupi juaj po ju thonë dhe vlerësoni qasjen tuaj për të ardhmen. Çështja është të dish kur të veprosh dhe kur të tërhiqesh. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të kërkuar qartësi të brendshme dhe paqe mendore.

Ujori
Është koha për të qenë më të prekshëm dhe për të përqafuar anën tuaj emocionale. Hëna e plotë në Virgjëreshë ju jep mundësinë të jeni autentikë me veten dhe t’u tregoni të tjerëve se kush jeni në të vërtetë. Mos hezitoni të hyni në debate ose konflikte, pasi këto mund të lejojnë që plagët të shërohen dhe t’ju japin një ndryshim shumë të nevojshëm të perspektivës për të ardhmen.