BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Ja kush janë shenjat më kreative të horoskopit

Bëni pjesë në listë? Ja kush janë shenjat më

Peshorja

Kjo shenjë horoskopi pëlqen të bëjë art. Kreativiteti i tyre shtrihet edhe në zgjedhjet e tyre të modës. Të sunduar nga Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, Peshoret konsiderohen si një nga shenjat e horoskopit të veshur më mirë, duke përdorur një sy artistik ndërsa bashkojnë veshjet e tyre unike.

Ata duan që të tjerët të lavdërojnë krijimtarinë e tyre. Nëse jeni miq me një Peshore, sigurohuni që t’i tregoni se sa mbresëlënëse ju duken përpjekjet e tyre krijuese, përndryshe ata mund të zemërohen.

Ujori

Ujorët janë në botën e tyre të vogël dhe shpesh kjo është një botë e zgjuar. Sipas Alice Alta, astrologe, atyre u pëlqen të dallohen. “Liria e tyre e brendshme nga të gjitha stereotipet dhe rregullat e imponuara i jep Ujorit të menduarit jashtë kornizës dhe aftësinë për të krijuar diçka vërtet të lezetshme,” thotë ajo.

Por për shkak se ata janë të pakënaqur nga ajo që mendojnë njerëzit, idetë e tyre mund të jenë aq avangarde sa të tjerët nuk i kuptojnë plotësisht. “Sistemi i tyre i besimeve, ideve dhe pikëpamjeve të jetës janë aq të gjalla sa mund të tronditë individët më të parë rreth tyre,” paralajmëron Alta.

Peshqit

Peshqit janë shpesh artistë sepse përqafojnë të gjitha aspektet e dizajnit. “Ata e duan bukurinë dhe artin deri në thelb,” thotë Neëman. Kjo shenjë imagjinative është gjithmonë e fokusuar në përgatitjen e diçkaje, qoftë pjekja e një recete të re interesante apo pikturimi i një peizazhi të bukur për shtëpinë e tyre të dekoruar në mënyrë perfekte.

Kjo shenjë e ujit është gjithashtu e “udhëhequr nga idetë e mëdha”, sipas Alta. Shumë herë këto plane të mëdha mund të çojnë në krijimin e zanateve të papritura.