BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që martohen me partnerë të pasur

Bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit

Të gjithë kanë pyetje në takimin e parë për partnerin/en! Për pasionet, librat dhe filmat e preferuar, por disa shenja të horoskopit kanë dallim në këtë pjesë dhe shkojnë direkt në pyetje troç: “Sa fiton në muaj?”

Janë tre shenja më të orientuara që të martohen me njerëz të pasur dhe të mos humbasin kohë në takime me dikë. Në vend të kësaj, ata janë në kërkim të partnerit/es që ka një pagesë të lartë, synime të qarta për makinë të re, shtëpi të madhe dhe udhëtime të shumta.

Ja për cilat shenja bëhet fjalë!

Demi

Pavarësisht nëse një Dem ka llogarinë e kursimeve plot, ata prapë duan të martohen me persona të pasur. Demi udhëhiqet nga Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, por edhe i luksit dhe rehatisë. Kështu që ata gjithmonë ëndërrojnë të jetojnë në një rezidencë, të kenë një shtëpi pushimi në plazh dhe disa makina. Ata e dinë se kombinimi i pasurisë së tyre me një bashkëshort/e të pasur do t’u sigurojë akses në gjithçka. Të lindurit e kësaj shenje duan stabilitet dhe rehati dhe ata nuk do të pushojnë se gjeturi një partner/e që u siguron një nivel pasurie të tillë.


Gaforrja

Gaforrja mund të mos jetë shenja e parë që të vjen në mendje kur mendon për martesën me të pasurit, por ata i japin një vlerë të jashtëzakonshme sigurisë dhe rehatisë, duke e bërë stabilitetin financiar diçka të rëndësishme. Si një shenjë uji e sunduar nga hëna, qëllimi i tyre kryesor është të krijojnë një shtëpi të madhe dhe super të rehatshme. Për Gaforren, martesa me të pasurit nuk ka të bëjë vetëm me pasurinë, por për të siguruar që familja të ketë një standard të mirë, nga një shtëpi komode te arsimimi cilësor për fëmijët e tyre.


Luani

Si një shenjë e sunduar nga dielli, Luani nuk dëshiron asgjë më shumë se të admirohet kudo që shkon, dhe ka mënyrë më të mirë për të siguruar këtë lloj vëmendjeje sesa të martohet me të pasur? Në vend të martesës për hir të sigurisë, qëllimi kryesor i Luanit është që të dallojë në sy të të tjerëve. Kjo shenjë ëndërron një ekzistencë luksoze, të mbushur me festa madhështore, bizhuteri të shtrenjta dhe martesa me milionerë. Prirja e natyrshme e Luanëve drejt luksit është e shkruar në yje dhe martesa me partnerë të pasur është mision jete.