BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Lifestyle

Bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat që nuk ndalen së menduari për detajet e ndarjes nga ish-i

Bëni pjesë në listë? Njihuni me shenjat që nuk ndalen

E vërteta është se këto shenja në përgjithësi kanë zakon të mbianalizojnë gjithçka në jetën e tyre. Secili për arsye të ndryshme, por rezultati është i njëjtë. Pas një ndarjeje , ata nuk reshtin së menduari për atë që ndodhi dhe flasin për të pa pushim ose me miqtë e tyre ose me veten e tyre, ndonjëherë duke monologuar. Le të shohim se cilat katër shenja i referohemi:

BINJAKËT
Mendja e Binjakëve nuk ndalet kurrë së menduari. Është si një makinë që punon vazhdimisht dhe prodhon imazhe, mendime, ide dhe reflektime. Pas një ndarjeje, Binjakët mbianalizojnë gjithçka që ka ndodhur në marrëdhënien e tyre, por edhe gjithçka që po u ndodh tani.

GAFORRJA
Gaforrja është shumë e lidhur me të kaluarën. Dhe një ndarje gjithmonë e shqetëson. Së pari sepse e ka lënduar emocionalisht dhe së dyti sepse mendja e tij nuk mund të ndalojë së menduari për ish-in dhe gjithçka ka ndodhur mes tyre. Ai madje mund të kujtojë dhe analizojë atë që ata bënë në takimin e tyre të parë.

VIRGJËRESHA
Në këtë drejtim, Virgjëresha ka shumë të përbashkëta me Binjakët që përmendëm më lart. Të mos harrojmë se të dyja shenjat kanë sundimtar Mërkurin dhe arma e madhe e tyre është mendja. Problemi është se pas një ndarjeje ata abuzojnë me këtë “armë”. Ato mendojnë shumë dhe analizojnë gjithçka. Përpiqen të gjejnë zgjidhje, përgjigje, të meta dhe gabime në marrëdhënien e tyre.

AKREPI
Mendimet e pandërprera të Binjakëve, Gaforres dhe Virgjëreshës nuk janë asgjë në krahasim me atë që bën Akrepi. Kjo shenjë bëhet e fiksuar pas diçkaje nga e kaluara e tyre, mendja e tyre nuk mund të ndalojë së menduari për gjithçka që ka ndodhur. Ai përpiqet të zbulojë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë, çfarë “ka humbur” dhe nëse ka ndodhur diçka që nuk e ka vënë re.