BREAKING NEWS

The USA withdraws in front of Sali Berisha, the stamp of the PD returns to Re-establishment, the 2005 scenario for the return to power of the "Berisha" family begins, here are the surprises that are expected to happen in the 2025 elections

The USA withdraws in front of Sali Berisha, the stamp of the PD returns to
x
BREAKING NEWS

This is how Albanian politics will be cleansed by Sali Berisha, Spartak Ngjela reveals the background behind the decision of the Court of Appeal for the transfer of the seal and logo of the Democratic Party to Reestablishment

This is how Albanian politics will be cleansed by Sali Berisha, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

The passing of the seal of the DP in the hands of Sali Berisha, ominous news for Ilir Meta, this is how the president of PL will be out of the game and why the decision of the Court of Appeal is political, the lawyer Brizida Gjikondi reveals the unsaid

The passing of the seal of the DP in the hands of Sali Berisha, ominous news for
x
BREAKING NEWS

Edi Rama disturbs the peace of MPs and ministers, warns of a storm in the 2025 election lists, the meeting with immigrants in London and Germany is postponed to September, this is when the SP Congress will be held

Edi Rama disturbs the peace of MPs and ministers, warns of a storm in the 2025
x
BREAKING NEWS

50 arrest warrants on the table of special prosecutors, here are the 10 files that SPAK is "clipping", the journalist discloses the names of endangered "VIPs" and shows the shocking evidence that the new justice has discovered for some members of the A...

50 arrest warrants on the table of special prosecutors, here are the 10 files
x
BREAKING NEWS

The detailed decision comes out, here's when and how much the salaries will increase for the 130,000 administration employees in the country, the new scheme that will be followed for the municipalities is revealed

The detailed decision comes out, here's when and how much the salaries will
x
BREAKING NEWS

Allajbeu of the "American Hospital" introduced his wife to receive money from the sterilization concession, the documents appear, this is how he left immediately after the investigation by SPAK deepened

Allajbeu of the "American Hospital" introduced his wife to receive
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara reveals the "dark" scenario of Sali Berisha who is weaving from the apartment with his loyalists to escape from the handcuffs of SPAK, this is the criminal offense that Flamur Noka has committed for the interests of the former prime minister

Romeo Kara reveals the "dark" scenario of Sali Berisha who is weaving
x

Lifestyle

Love, money, travel, who are the lucky signs for today?

Love, money, travel, who are the lucky signs for today?

Aries

You will know what to do and whom to give the right priority, despite the negative influence of Mars in your sign. Do well to pay attention to every detail, so that you can carry out what you have in mind. Those who are alone will have some interesting encounters that they should take seriously.

Taurus


The volcanic spark in your sign will give life to new projects. There are many planets that will have a positive influence on your sign. Fortunately, a very enthusiastic phase is emerging in your professional sphere. You will manage to improve your income and carry out the necessary expenses.

Gemini


You will be greatly appreciated in your work team because you will bring a very important project to the end. However, do not show the projects you have in the drawer, as the situation may get out of hand. Calm day for those who are in a love relationship, the partner will be well taken care of.


The crab

Enthusiastic about work, you will be involved in difficult initiatives, making bold choices. Love will have the support of the Moon and Venus so everything will go well. Where should you go with your health, high temperatures will not affect you very well.

Leo

Më në fund do të ndiheni gati për të mbyllur një detyrë që i’u është ngarkuar prej kohësh. Detyra është e një rëndësie të madhe dhe shtysa që do ju japë partneri apo partnerja juaj, do të jetë vendimtare. Në punë do keni mirëkuptimin e të gjithë kolegëve dhe kjo do ju bëjë të mos lodheni shumë.

Virgjëresha

Koherenca harmonike që keni me gjithçka, do të bëjë që të shkëlqeni në këtë të mërkurë. Por pavarësisht pengesave me të cilat do të përballeni, do të ndiheni shumë pozitiv dhe optimistë. Beqarët nuk duhet të nxitohen në marrjen  vendime. Kujdes me shëndetin, do jetë disi delikat sot.

Peshorja

Plutoni do të ketë ndikim pozitiv në shenjën tuaj, duke i’u mbushur me energji. Do të arrini që të kapërceni çdo pengesë dhe komplikime të shkaktuara nga disa planetë kalimtarë. Dita do të mbyllet me sukses, duke provuar se zgjedhjet e bëra prej jush janë të drejta. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Akrepi

Qoftë në punë, edhe në raportin me partnerin/en do të keni mundësi shumë të mira për të pasur sukses. Dita do të jetë e mbarë në sajë të bujarisë së Hënës. Mbani diçka parasysh, jepini prioritet vetëm asaj që vlen vërtetë. Shëndeti do jetë i mir në vija të përgjithshme, nuk ka arsye për tu shqetësuar.

Shigjetari

Parashikohen komplikime dhe ndryshime gjatë ditës, të cilat do i’u nervozojnë. Familja apo partneri/ja do ju dalin kundër një projekti në të cilin jeni përfshirë. Do të ketë debate lidhur me disa probleme me të cilat po përballeni. E rëndësishme është të ruani qetësinë dhe gjithçka do të shkojë më së mirë.

Bricjapi

Mos rrini të prisni që gjërat të ndodhin vetë. Duhet të veproni para kohe, të ekspozoheni personalisht, për të arritur atë që dëshironi. Mos e shtyni një angazhim në punë i cili duket me pak peshë, pasi do të rezultojë vërtetë fitimprurës. Tregohuni pak më shumë të kujdesshëm me shëndetin këto ditë.

Ujori

The day is ideal for dealing with projects related to home or work. You will know how to adapt to different environments, bringing out your best side. Lovers will have a quiet day today, while singles will be busy with interesting meetings.

Pisces

Your mind is elsewhere and thus you risk missing out on good opportunities. The Moon in opposition to Mercury and Uranus will make you irritable. Do not lose patience in the face of awkward situations and various difficulties. You will be able to keep your finances under control all the time.