BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Lifestyle

Dasma merr një rrjedhë të pazakontë, në vend të fjalimit të betimit nusja i lexon dhëndrit…

Dasma merr një rrjedhë të pazakontë, në vend të

Kejsi ishte gati të martohej me partnerin e saj Alex, por një mesazh në telefonin e saj shkatërroi gjithçka. Teksa po festonte me miqtë e saj, një ditë përpara se të martohej, telefoni i saj filloi t’i binte.

Ajo priste të lexonte një tekst plot urime, por mesazhi që mori nuk ishte i tillë. Numri i dërguesit ishte i panjohur për të, por ajo u habit kur lexoi mesazhet që i dërgoheshin.

“Unë nuk do të martohesha me të, çfarë do të bësh?”, shkruhej në mesazhin e parë, por më tronditëse ishin fotot e partnerit të saj prej 6 vitesh me dikë tjetër.

Në mesazhe të tjera, flitej për gjëra intime apo fundjava të planifikuara me dashnoren e tij. Shoqet e saj insistuan që ajo të anulonte menjëherë dasmën por ajo nuk e bëri.

Në ditën e madhe të dasmës, Kejsi foli me të ftuarit.

“Me sa duket Alex nuk është ai që mendoja. Ju dua të gjithëve dhe më vjen mirë që jeni këtu. Megjithatë, dasma nuk do të bëhet. Në vend të kësaj do të jetë një festë ndershmërie”, tha ajo dhe filloi të lexonte në vend të zotimeve, mesazhet e partnerit me dashnoren e tij.