BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Lifestyle

Dita e Shën Valentinit: Ja ç’do të ndodhë me shenjën tuaj

Dita e Shën Valentinit: Ja ç’do të ndodhë me

Buqeta me trëndafila, thonj të kuq, dhurata të çmuara për njerëzit e zemrës, por a e dini që mënyra si do të festoni në Ditën e të Dashuruarve është e shkruar në yje? Universi po jep disa mësime të rëndësishme për aspektin e dashurisë, përfshirë edhe statusin tuaj të marrëdhënies në çift.

Dashi

Ndoshta dashuria nuk është prioriteti juaj kryesor këtë festë dhe kush mund t’ju fajësojë? Megjithatë, kjo nuk do të thotë se romanca është krejtësisht jashtë vëmendjes suaj. Dashuria për veten ka gjithashtu rëndësi. Fokusohuni te vetja dhe mos u shqetësoni për zemrën e dikujt tjetër përveç tuajës.

Demi

Kozmosi po ju buzëqesh këtë Shën Valentin, kështu që puna juaj e vetme është të kënaqeni me gjithë dozat e dashurisë. Në planin romantik, ju jeni duke lulëzuar, por do të ndjeni edhe shumë dashuri platonike që kalon në këtë rrugëtim tuajin.

Binjakët

Prisni spastrim total, i dashur Binjak. Pjesa e mirë e kësaj është se ju keni një shans për të shëruar thellësisht dhimbjet dhe plagët e kaluara kur bëhet fjalë për sprovat e dashurisë. Kjo është një peshë e rëndë për t’u ngritur dhe nuk mund ta bëni vetëm, por ju lini të hapur derën e mundësive.

Gaforrja

Dielli tek Ujori ka krijuar humor pasionant dhe me Venusin që aktivizon zonën tuaj të marrëdhënieve dhe ekuilibrit, kjo është një ditë premtuese për dashurinë. Nëse jeni beqar/e, kini parasysh që mund të lundroni në aplikacione për krijimin e lidhjeve të reja.

Luani

Ju po e ndjeni dashurinë nga të gjitha drejtimet. Pavarësisht nga statusi i marrëdhënies, adhurimi është në planet e ditës së Shën Valentinit, për sa kohë që ju i lini hapësirë. Sigurohuni që të keni kohë për takimet e mbrëmjes, pasi nuk duhet të humbisni festën dhe mbrëmjen magjike të 14 shkurtit.

Virgjëresha

Nëse je beqar/e dhe keni plane romantike, dijeni se jeni në vendin e duhur. Kërkimi i mbështetjes nga një mik/e është gjithmonë i frytshëm. Ka të ngjarë që ju të ndiheni të lënduar nga një plagë e re ose e kaluar, por nuk ka gjë që nuk kalon.

Peshorja

Jini fleksibël. Nëse nuk keni plane për ditën e Shën Valentinit, mund të ndodhë diçka befasuese. Nga ana tjetër, nëse e gjeni veten plot me plane që anulohen në minutën e fundit, mos e merrni shumë personale. Nëse keni një partner/e diskutoni gjërat e lidhjes suaj me miqtë më të ngushtë. Kështu, ju do të ndiheni të sigurt, ndërsa përpunoni emocione të forta.

Akrepi

Fati është në anën tuaj këtë ditë të Shën Valentinit, ndaj përfitoni plotësisht. Me Uranin, Jupiterin dhe hënën në shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit, mund të përballeni me admirime që nuk i prisnit dhe akoma më shumë me rrëfime dashurie që nuk e dinit se do i përjetonit kurrë.

Shigjetari

Mund të jeni duke u sforcuar ndaj përgjegjësive tuaja të përditshme, i dashur Shigjetar. Për fat të mirë, kozmosi ju mbështet plotësisht në këtë mision tuajin. Nëse jeni beqar/e, mund të gjeni një romancë të re në një vend të zakonshëm, por befasues. Nëse jeni në një lidhje, Venusi në Bricjap ju nxit të reflektoni me veten.

Bricjapi

Këtë ditë të Shën Valentinit, ju do të frymëzoheni nga pasioni dhe romanca. Afërdita (planeti i dashurisë) në shenjën tuaj e bën festën jashtëzakonisht të veçantë. Nëse jeni beqar/e, mund të gjeni një dashuri të re, e nëse keni një partner/e, relaksohuni dhe kënaquni.

Ujori

Dita e Shën Valentinit po ju shtyn t’i merrni seriozisht qëllimet e marrëdhënies suaj. Pavarësisht statusit, dijeni se ky është momenti juaj. Topi është në fushën tuaj, ndaj mos kini frikë ta gjuani! Prisni që të shijoni një super aventurë në Ditën e të Dashuruarve.

Peshqit

Ju natyrshëm keni dashurinë në mendje, por me sezonin e Ujorit që ndez energji në zonën e ëndrrave, ju mund të jeni të fiksuar më shumë rreth Ditës së Shën Valentinit. Nëse jeni beqar/e, merrni hapa drejt “mjekimit” të plagëve të vjetra që kanë ndikuar në mënyrën se si e keni prezantuar veten në çështjet sentimentale.